Uyku pozisyonunuza göre kişiliğiniz
Menu

Uyku pozisyonunuza göre kişiliğiniz

uyku baş

Eşinizin veya kendinizin geceleri nasıl uyuduğuna dikkat edin. Çünkü, bilim adamları uykuda aldığımız pozisyonların aslında kişiliğimizi ortaya çıkardığını savunuyorlar. Bugün yaygın olarak insanların kullandığı 6 adet uyku pozisyonu var. İşte uyku pozisyonumuza göre kişiliğimiz ;

Man sleeping

Cenin pozisyonu ; Anne karnında ki cenin yana doğru kıvrılarak yatar. Bu tarz uyku pozisyonu olan insanlar, aslında çok hassas ve kırılgan olurlar. Utangaçlık gösterebilirler. Kendilerini güvende hissetmek onlar için çok önemlidir. Bu nedenle herkesle birden samimi olmazlar, hemen aşık olamazlar. Güven duymak çok önemlidir.  İnsanların neredeyse yarısına yakını bu pozisyonu kullanır. Özellikle kadınlarda uyku esnasında en fazla görülen şekildir.

uyku2

Kütük pozisyonu ; Yana dönük şekilde ve kolların iki yanda veya aşağı sarkıtılması şeklidir. Bu şekilde uyuyan bir insansanız dışa dönük ve sosyalsinizdir. İnsanlarla ilişkiler bu insanlar için önemlidir. Herkese kolayca güvenebilirler fakat kolayca da aldatılabilirler. İnsanların yaklaşık %15’i bu şekilde uyumaktadır.

uyku3

Özler pozisyonu ; Yana dönük ve her iki kolun ön tarafa uzatıldığı pozisyondur. Bu şekilde uyku pozisyonu alan kişiler yeniliklere açıktır. Fakat, alaycıdır ve şüphecidirler. Karar vermekte çok zorlansalar da, kararlar alındıktan sonra karalıdırlar.

uyku4

Asker pozisyonu ; Sırt üstü iki kol ve bacakların yanda kalacak şekilde uyumaktır. Sessiz ve çekingen insanlar genelde bu şekilde uyurlar. Çok çalışkan ve yüksek standartların insanlarıdırlar. Telaş ve panik yapmazlar. Sakin ve kararlıdırlar.

uyku5

Serbest pozisyon ; Yüz üstü ve ellerin yastığın altında olduğu bir uyku pozisyonudur. Girişken, dışadönük ve heyecanlı insanlar bu şekilde uyurlar. Dışarıdan bakan insanlara küstah ve sinirli gözükseler de, duygulu ve duyarlı insanlardır. Eleştiri yapmayı severler fakat eleştiriye gelemezler.

uyku6

Denizyıldızı pozisyonu ; Sırt üstü yatılır ve her iki kol yastığın üstündedir. Çok iyi arkadaşlardır. Dikkat çekmekten hoşlanmazlar. Genelde sakin ve arkadaş canlısı insanlar bu tarz uyurlar.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.