Ünlülerin garip koleksiyonları
Menu

Ünlülerin garip koleksiyonları

zenginlerin tuhaf koleksiyonları

Dünyanın en zengin ve başarılı isimleri bazı garip koleksiyonları ile dikkat çekiyor. İstediğiniz herhangi bir şeyi rahatlıkla alıyorsanız, artık kolay bulunmayan şeyleri almaya başlarsınız. İşte, bazı ünlülerin garip koleksiyonları ;

böcek koleksiyonu

David Rockefeller, Böcek koleksiyonu ;

David Rockefeller, böceklere olan tutkusu ile biliniyor. Şu an 90 yaşın üzerinde olan Rockefeller, küçük yaşlardan itibaren böcek toplamaya başlamış ve hatta nadir 2-3 türü de bulmuştur. Şu anda dünyanın en büyük böcek koleksiyonu kendisindedir.

daktilo koleksiyonu

Tom Hanks, Vintage Daktilo ;

Tom Hanks eski daktilolara düşkünlüğü ile bilinir. 300 civarında eski daktilosu vardır bu belki yüksek bir sayı değildir ama daktiloları çok etkileyicidir. 1960 yılı Olympia SM( Almanca daktilo, 1946 LC Smith Corona, 1955 Blue Royal gibi modeller bugün paha biçilemeyen daktilolar kabul ediliyor. Bu daktilolar aktörün koleksiyonundadır.

porselen bebek

Demi Moore, Porselen Bebek ;

Demi Moore’un bugün 1 milyon dolarlık porselen bebek koleksiyonu vardır. Porselen bebeklere olan ilgisi nedeni ile eski eşi Bruce Willis ona ikinci bir ev satın almış ve koleksiyon komple oraya taşınmıştır. Aktiristin bazen makyajı tıpkı porselen bebeklere benzemesini sağlamaktadır.

hayvan iskeletleri

Johnny Deep, Hayvan İskeletleri ;

Deep, böcek ve hayvan iskeletleri toplar. Böcekler, güvercin iskeletleri, doldurulmuş yarasalar ve çok daha fazlası koleksiyonunda bulunmaktadır. Ara sıra garip parçaları alması ile bilinen sanatçı, Jack Kerouac’a ait olan bir yağmurluğa 15 bin dolar ödemiştir.

antik bıçaklar

Angelina Jolie ; Antik Bıçaklar ;

Jolie’nin koleksiyonu Rönesans ve ortaçağ bıçak ve hançerlerinden oluşmaktadır. Ayrıca antik bıçak ve kılıçları da toplayan sanatçı, bu konuda çok iddialıdır. Evinde özel bir sergi şeklinde ve özel kilit sistemi ile bu koleksiyon koruma altındadır.

model trenler

Rod Stewart, Model Trenler ;

Tren terminalleri, parklar, depolar ve çok daha fazlası ile geniş bir model tren koleksiyonuna sahip olan Rod Stewart, sık bir şekilde onlarla oynamak için inzivaya çekilir. Hatta turneye giderken yanına aldığı parçaları kendisi birleştirir.

mc donald oyuncakları

Rosie O’Donnell, Mc Donald Oyuncakları ;

McDonald oyuncakları toplamaya başlayan sanatçı, özel bir şekilde bunları sergileyince ciddi bir koleksiyon oluşturduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 2.500 parçalık bu koleksiyon sürekli büyümektedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.