Ünlü babaların tanınmayan çocukları
Menu

Ünlü babaların tanınmayan çocukları

einstein baş

Meşhur ve başarılı bir babanın çocuğuysanız hayatınız zordur. Yaptığınız her işte babanız kadar başarılı olmanız beklenir. Bu nedenle bazı meşhur babaların oğulları hiç bir şekilde ön plana çıkamaz ve kaybolurlar. İşte, ünlü babaların tanınmayan çocukları ;

England Major Randolph Churchill

Randolph Churchill ; Ünlü politikacı Winston Churchill’in oğlu olan Rudolph, politika dünyasında babası kadar meşhur olamamıştır. Fakat iyi bir gazeteci ve yazardır. Kadın düşkünlüğü, alkol merakı nedeni ile hiç bir zaman babası gibi saygın bir noktaya gelememiştir.

freud

Ernst Freud; Sigmund Freud dünyanın en önemli psikoloji uzmanıdır. Halen tedavi yöntemleri ile hastalar sağlıklarına kavuştuğu gibi pek çok konu onun ismi ve çalışmaları ile çözümlenir. Oğlu Ernst başarılı bir mimar olmuştur fakat babası kadar meşhur olamamıştır.

galilei

Vincenzo Galilei ; Galilei gibi bir babanın oğlu olan Vincenzo babasının tüm ısrarlarına rağmen eğitim almamıştır. Bunun yerine müzik aletleri tasarlamıştır.

hans einstein

Hans Albert Einstein ; Albert Einstein’in oğlu olan Hans, inşaat mühendisidir. 1938 yılında Berkley Üniversitesinde profesör olmuş ve hidrolik mühendisliği dalında ders vermiştir. Babası kadar meşhur olmasa da ünlü bir bilim adamıdır.

bach

Johann Christtoph Friendrich Bach ; Babası Sebastian Bach’dan piyona dersi almış ve pek çok beste yapmıştır. 2. Dünya savaşında bestelediği tüm oratoryo, senfoniler kaybolunca tarihten neredeyse silinmiştir. Hiç bir zaman babası kadar başarılı olamamıştır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.