Son yılların en stresli işleri
Menu

Son yılların en stresli işleri

111

Son yıllarda bazı meslek grupları aşırı stres barındırıyor. Bu meslekleri yapan insanlar aşırı stresli ve gergin hatta depresyonda bile olabiliyorlar.  İşte en stresli işler ;

sağlık

Sağlık sektörü ; Doktor, hemşire ve hasta bakıcılar ile hastahane çalışanları en stresli işleri yapmaktadır. Gün içinde sürekli olarak hastalık, ölüm gibi pek çok olayla karşılaşarak duygularına hakim olmak zorunda olduklarından stres altında çalışıyorlar. Üstelik son zamanlarda pek çok hasta yakını bu meslek çalışanlarına hakaret ve saldırı bile yapmaktadır.

bakıcılar

Hasta ve yaşlı bakıcılık ; Bakılan hasta ya da yaşlıya olan sevgi bir zaman sonra sürekli olarak hastalık içinde olmak stres düzenini arttırmaktadır.

gazeteciler

Gazetecilik ; Başarılı olmak için sürekli haber peşinde koşmak üstelik başka insanlar tarafından çalışmaların çalınması, gazeteciliği stresin en fazla olduğu meslekler sırasına sokuyor.

finansçı

Finasçılar ; Bir firmada paranın kontrolünü sağlamak, vergi ve devletle uğraşmak en zor nokta olsa gerek. Sürekli stres ve zamana karşı yarışın olduğu bu meslek üstelik hata da affetmiyor.

öğretmen

Öğretmenlik ; Bir şeyler öğretmek için çaba sarfederken, maaşların azlığı yaşam şartlarının zorluğu sırtlarındadır. Üstelik hatanın affedilmediği bir meslek grubu olması yanı sıra özverili olmak da şarttır.

yazar sanatçı

Yazar ve eğlence işleri ; Meşhur olursanız para kazanma şansınızın çok yüksek olduğu bu işlerde, tanınmıyorsanız ömrünüz boyunca çabalamak ve fırsat yaratmak zorundasınız.

yönetici asistanı

Yönetici asistanı ; Bir yöneticinin tüm randevularını, iş hayatını kontrol eden kişi olmak çok stresli ve bir o kadar da zordur.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.