Smart TV nedir
Menu

Smart TV nedir

smart televizyon

Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz Smart Tv ya da Akıllı TV, internete bağlı uygulamalarla çalışan, bilgisayarla benzerlik gösteren işlevler sağlayan televizyon türlerine Smart TV denmektedir. Smart TV’ler özelliklerine göre farklı işlevlere de sahip olabiliyorlar.

smart tv özellikleri

Video oynatma: Smart TV’lerin temel özelliklerinden biri olan USB/DLNA üzerinden video oynatma, yeni modeller geliştirildikçe daha geniş format imkanları sağlamaktadır.

smart tv

Oyun ve uygulamalar: Smart TV’lerde aranılan özelliklerden olan bu özellik sayesinde, Angry Birds oynayabilir, YuoTube videoları izleyebilirsiniz.

smart tv türleri

PVR/DVR özelliği: Smart TV’ler ilave bir cihaz kullanmaksızın yayınların kaydedilmesine olanak sağlıyor. İlaveten farklı farklı kaynaklardan medya içerikler indirebiliyor.

smart tv ve teknoloji

Sesli denetim ve hareket: Klasik uzaktan kumandalara ihtiyaç duyulmadan, entegre Kinect ve Wii Remote gibi cihazlar yardımıyla kontrol edilmesi mümkün.

smart tv modelleri

Sosyal ağ hizmetleri: Hepsinde olmasa da bazı Smart televizyon modellerinde Facebook bağlantısı sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra, web ortamında gezinme ve akıllı telefonlarla bağlantı imkanları da bulunmaktadır.
2 Comments
  1. Gürbüz Köse Cevapla
  2. sedat Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.