Romantizmin faydaları
Menu

Romantizmin faydaları

romantik baş

Romantizm denildiğinde mum ışığında yenilen yemekler aklınıza geliyorsa yanılıyorsunuz. Romantizm, partnerinize umulmadık anlarda sevginizi ifade etmek demektir. Başkalarından duyduğunuz ve zorla yaptığınız hareketler romantizmi gerçek manada yaşatmamaktadır. Çünkü, romantizm içinizden gelmelidir ve istenmelidir.

romantik1

Uzun ve veya başlayan bir ilişkide romantizmi canlı tutmak, ilişkiye sürekli olarak heyecan ve sıradanlığı bozmak anlamına gelir. Bir ilişkiye başladığınızda karşınızda olan insanı çeşitli taktikler ile kendinize çektiyseniz bir süre sonra gerçek kendiniz ortaya çıkacağından ilişkinin tüm sihri bozulabilir. Romantizm, mum ışında yenilen yemek değildir. Bazen el ele tutuşup birbirinizin gözlerine bile bakmak romantizmdir.

romantik2

Genelde romantizmi yakalamanın kolay yolu, ilişkiye ilk başladığınız ana dönmektir. Karşınızda artık tanıdığınız kişiyi şimdiki aklınızla tanıdığınızda onu etkilemek için ne yapardınız? İşte bu sorunun cevabını düşündüğünüzde romantik anlar yaratmak çok kolaydır. Böylece ilişkinizde romantizm ile canlanma ve heyecan başlayacaktır. Romantik anlar belki, mum ışığında yemekler veya el ele tutuşarak müzik dinlemek ile başlayabilir. Fakat sonrası size aittir. Hayal gücünüz ve içinizden geldiği gibi davranmak sizi romantik bir insan yapabilir. Yaratıcı ve eğlenceli anlar organize etmek bir alışkanlık haline gelirse o ilişki hem size hem de karşınızdakine mutluluk verecektir. İşte, romantizmin sırrı ve gerekliliği de buradadır.

romantik4

Pek çok ilişki ve evlilikte zamanla oluşan monotonluk, boşanmalara ve ayrılıklara neden olur. Çünkü, zamanla çiftler birbirlerine ne kadar sevgi, emek ve aşk verdiklerini unuturlar. Monoton bir yaşam düzenine girerler. İşte bu noktada yeni bir beğeni ya da aşk oluşabilir. Yeni başlayan aşklar daima heyecandır. Bu heyecanı özleyen kişiler, ayrılık yaşamaktadırlar. Bu nedenle ilişki ve evliliklerin sırrı romantizmden geçmektedir.

romantik3

Romantizmin oluşabilmesinde sevgi ve güven mutlaka olmalıdır. Sevilen insanı takdir etmek, onurlandırmak, yüceltmek aslında romantizmdir. Romantizm ile karşınızda ki insanın gururunu okşar ve aşkın yükselmesini sağlarsınız.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.