Menu

Namazın mucizeleri


Namaz kılmanın Allah’a kulluk etmede en iyi yol olduğunu hem kuran-ı kerimde hemde yeryüzüne gönderilmiş Allah’ın elçileri vasıtasıyla biliyoruz ancak bilmediğimiz bir kaç yönü daha çıktı.İşte yapılan araştırma ve namaz kılmanın kulluk vazifesinin yanı sıra insan vücudu üzerindeki olumlu etkileri…

Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.

 


Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.


Işın Teknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi.


Araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün ALLAH’a secde ile dışarı boşaltıldığının belirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı..


Bilimsel araştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalara uğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.


Yedi azanın yerle teması enerjiyi boşaltıyor


Secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.


Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin…


Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.


Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı..


Uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.


Öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin…


Yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti.
Son 50 Yorum
 1. Bihter görmez
 2. Bihter görmez
 3. Bihter görmez
  • arzu gülova
 4. Hasan Dırmık
 5. ersin
 6. gonca
 7. Hasret Rüzgarları Asi Bucali
 8. Engin Açıkgönül
 9. Bekir Demir
 10. Sadık Taş
 11. Şadi Öztürk
 12. Mustafa Sert
 13. Cem Mert
 14. Ilmi Ali
 15. ayse
 16. abdullah
 17. Mehmet Özge Kandemir
 18. Hasn
 19. hakan
 20. daktari
 21. tolga
 22. mehmet
 23. Cumhur
 24. Beyaz Zenci
 25. dobra
 26. kahraman yavuz
 27. ŞAMİLE CEVAP
 28. Mustafa Türköz
 29. samil kardes
 30. ndem
 31. see
 32. Mahmut Naci
 33. mltm rvs
 34. şamil

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.