Müziğin en büyük kötü çocukları
Menu

Müziğin en büyük kötü çocukları

müziğin en kötü çocukları

Müzik dünyasına damga vurmuş, hem kendi döneminde hem de daha sonra da etkili olan birçok ünlü isim var. Popüler oldukları dönemde kimileri uyuşturucu ve alkol yüzünden genç yaşlarda yaşamlarını yitirmişler. Yazımızda, müzik dünyasının ünlü kötü çocuklarını derlemeye çalıştık. İşte, müziğin en büyük kötü çocukları;

keith richards

Keith Richards: İddia ediyoruz Ketih Richards tuhaflık ve kötü çocukluk vasıfları ile en tepede yer almaktadır. Yasalarla mücadelesi 1967 yılında mütevazi bir uyuşturucu bulundurma suçu ile başlasa da, 1970 yılında uyuşturucu sorunu içinden çıkılmaz bir hal aldı. 1977 yılında kendisini ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya getirdi. Uyuşturucu, alkol ve kadınlar ile olan tuhaf deneyimleri onun anılarında detaylı bir şekilde anlatılmış.

axl rose

Axl Rose: Guns N ‘Roses tartışmasız tüm zamanların en büyük rock gruplarından biridir. Axl Rose, grubun içinde kışkırtıcı kişiliği ile isteksiz de olsa liderdi. Kelepçelerden uzak kalmayı başarmış olsa da, karizmatik kişiliği, kendisine zarar verir derecedeydi. 1990 yılında bir fanlarından birinin elindeki video kamerayı almak için kalabalığın içine daldı. Kontrolsüz davranışları nedeniyle 200 bin dolar tazminat ödemek zorunda bile kaldı. Ünlü şarkıcı, elinde bir silah ile eski eşinin evine geliyor, onunla evlenmezse öldürmekle de tehdit ediyordu.

ozzy osbourne

Ozzy Osborne: Bu yenilikçi İngiliz rocker, Heavy Metal müziğin şekillenmesine öncülük etmiştir. İlerleyen yıllarda MTV’de bir reality show ile geri dönen Ozzy, kanalın en başarılı programlarından birini yaptı. Ozzy’nin yaramazlıklarına örnek olarak 1982 yılında Iowa’da sarhoş bir haldeyken canlı bir yarasanın kafasını ısırırken görülmüştü. Yine aynı yıl eşi Sharon’un elbisesini giyerek Alamo sandukasının üzerine idrarını yaparken yakalandı ve tutuklandı.

frank sinatra

Frank Sinatra: Sinatra orijinal bir kötü çocuktu… New Jersey Haboken sokaklarında yetişen Sinatra gösteri dünyasının dehası oldu. Bu sırada Narsist, içkici ve zampara biri haline geldi. O, kadınlara karşı sadakatsizliği, onlara karşı kötü niyetli olması, hatta şiddete varan sayısız davranışları ile öne çıkıyordu. Sinatra’nın organize suç örgütleri ile bağlarının olduğu da bilinmektedir. Baştan çıkarma ve zina suçundan tutuklanmış olsa da, onun müzisyen ve aktör kişiliği bunların unutulmasını sağlamıştır.

johnny cash

Johnny Cash: Tavırları ve tutumu mütevazi olsa da Cash, gelecek nesiller için kötü bir örnektir. Uyuşturucu ve alkol onun turnelerinde yanından ayırmadığı en yakın arkadaşları olmuştur. 1965 yılında Juarez’e yaptığı geziden dönerken Meksika sınırında amfetamin kaçakçılığı ile tutuklandı. En az 12 defa tutuklanmasına rağmen hiç hapis yatmadı. Daha sonraları bunlardan vazgeçerek kendisini dinine adadı ve 2003 yılında hayata veda etti.

keith moon

Keith Moon: Londra doğumlu müzisyen olan Moon, rock tarihinin bilinen en aşırı yaşam biçimine sahip ismidir. Who ile çalıştığı süre boyunca canlı performans sonrası onun davul setini havaya fırlatarak sahnede parçalaması ile biliniyordu. 21. yaş gününde bir havuza arabasını sürmüştü. Onun bu vahşi ve sorumsuz yaşam tarzı 1978 yılında 32 yaşındayken aşırı doz uyuşturucudan hayatına mal oldu.