Mutluluk formülü
Menu

Mutluluk formülü

mutluluk baş

Dünyamızda yaşarken hepimiz mutlu olmanın yollarını ararız. Çünkü, hayat mutluysak iyidir. Pek çok yerde mutluluk üzerine yapılan pek çok formül görürsünüz. İşte, mutluluk formülleri;

mutluluk1

Yaşadığınız şu andan daha genç olacağınız başka bir an olmayacak. Bu nedenle anı yaşayın. Anda olmanın farkındalığına varın. Yaşadığınız her an için minnet duyun ve şükredin. Anı yaşamak, mutluluğun en büyük formülüdür.

Affedin. Yaşamınızda olan kötü deneyimler ve kötü olayları unutun. Bu olaylara neden olan insanları affedin. Affetmek için illa gidip onunla konuşmak zorunda değilsiniz. Affedin ve beyninizden bu insanları ve olayları çıkarın. Siz geleceğe bakın ve geride yaşananlara takılmayın.

mutluluk2

Merak ettiğiniz sürece yaşamdan zevk alırsınız. Merak etmek sayesinde dünyanın farklı noktalarını, kültürlerini, bilimi keşfedersiniz. Bu da hayatınıza hareket sağlar. İnsanın kendini bile merak etmesi lazımdır. Gücünüzü ve neler yapabileceğinizi keşfedin.

Hayatınız boyunca sevdiğiniz şeyleri yapın. Sevdiğiniz işi, sevdiğiniz insanı, arkadaşlarınızı yanınızdan hiç ayırmayın. İşiniz, eviniz ve çevrenizi severseniz hayat daha güzel ve mutlu olacaktır.

mutluluk3

Çevrenizde olan insanlara yardım edin ve iyilik yapın. İnsanlara verdiğiniz huzur sizinde huzurunuz olacaktır. Önemli olan başkalarına da hayatınızda yer vermektir. Tüm psikologlar önce siz dese de, hayatta mutlu olmak istiyorsanız diğer ve yardıma ihtiyaç duyan insanlara iyilik yapmak çok mutlu eden bir olaydır.

mutluluk4

Bilim adamları ve psikologlar mutlu insanları incelediklerinde ortak bir nokta buldular. Mutlu olan insanlar ailelerine, çocuklarına, eşlerine ve arkadaşlarına zaman ayıran insanlardır. Yakın ve samimi ilişkiler kuran ve sevdiklerine vakit ayıranlar çok daha mutlular.

Beden sağlığına dikkat etmek ve sağlıklı beden ve ruh taşıyan insanlar çok daha mutlular. Bu nedenle kilonuzu koruyun ya da kilo verin. Düzenli beslenin ve spor yapın.
One Response
  1. melahat Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.