Menu

Mutlu olmak için ne yapmalıyız?

Mutlu olmak, bazen hepimize zor geliyor. Bu kocaman hayatta kendinizi yalnız ve mutsuz hissettiğiniz anlar sıklıkla yaşanıyor. Kötü olaylar, stres ve yaşam şartları zorluğu nedeni ile mutluluk bize uzak gözükür . Fakat, yaşam kısa bir armağandır ve mutlu geçirdiğiniz her gün size daha yaşanabilir olur. Peki, mutlu olmak için ne yapmalıyız?

Affedin ; Hayatınızda sizi üzen, kırgın olduğunuz her şeyi, herkesi affedin. Affettiğiniz an geçmişle olan hesabınızı kapatırsınız ve ileriye bakmaya başlarsınız. Kötü duygulardan arınmak ve kendinizi iyi hissetmek için affedin. Unutmayın, geçmiş geçmişte kaldı, önünüzde yaşanacak yıllar daha gelmedi elinizde var olan tek şey şimdiki zaman yani şu an. Bu nedenle yaşadığınız anın her saniyesini ve dakikasını dolu dolu yaşayın. Geçmişe ve geleceğe takılmadan !

Korkularınızla yüzleşin ; Hayatta yaşadığınız tüm korkulardan vazgeçin. Korkunca hayatı yaşamak zorlaşır. unutmayın birazda kaderci olmakta fayda vardır. Siz hayatınız için gerekli tüm önlemleri alın, çalışın, sevin ve harekete geçin. Korkmazsanız emin olun hiç bir şey size zarar veremez.

Zincirlerinizi kırın ; Yapmak istediğiniz ama yapamadığınız herşeyi yapın. Bırakın kim ne düşünürse düşünsün, beyninize koyduğunuz kurallar esnetilebilir. Sonuçta sizi mutlu eden bir şey için bütün kurallar yıkılabilir. Çılgınlık yapın, istediğinizi söyleyin, istediğiniz yerde yaşayın ve istediğiniz kişiler ile birlikte olun. Beyninizdeki zincirleri sonsuza dek kırın ya da esnetin.

Sevin ; Sevgi paylaştıkça çoğalan tek şeydir. Bu nedenle her şeyi sevin. Kuşları, ağaçları, toprağı, çocukları, sevgilinizi, aşkınızı, eşinizi. Sevgi ve merhamet dünyanın en güzel ve neşe veren duygularıdır. Siz sevdikçe, insanların, hayvanların hatta çiçeklerin bile karşılık verdiğini göreceksiniz. Karanlık ve hüzünlü bir hayat yaşamaktansa sevgi dolu bir hayatı paylaşın.

Eğlenin ve gülün ; Kendinize ve ailenize zaman ayırın. Sık sık arkadaşlarınızla bir araya gelin ve eğlenin. Unutmayın aklınızı ve beyninizi resetlemek hayata karşı daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Sizi mutlu eden ve pozitif insanlar ile arkadaşlık kurmaya gayret gösterin.

 

Son 50 Yorum
  1. Silvie
  2. Ece
  3. selin ılkım

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.