Menu

Muhteşem yeraltı evleri

isviçrede emlak

Doğayla iç içe ve gözlerden ırak yaşamak şehir hayatından sıkılan insanların en başta istedikleri şeylerin başında gelmekte. Teknolojinin her türlü olanaklarından yararlanarak tasarlanmış olan bazı yeraltı evleri, ilk bakışta sıkıcı gibi düşünülse de oldukça keyifli mekanlar olarak tasarlanmış. İşte, birbirinden güzel muhteşem yeraltı evleri;

çiçek yaprakları ev

Çiçek yaprakları şeklinde olan bu yeraltı evi Bolton İngiltere’de bulunuyor. Ünlü futbol takımı Manchester United’ın eski kaptanı Garry Neville’in kasabanın planlama komitesine büyük uğraşlar sonucu onaylattığı çevre dostu bir proje. 8 bin metrekarelik bir alana yayılan projede 4 yatak odası alt katlara gün ışığı sağlamak amacıyla taç yaprağı çiçeği şeklinde tasarlanmış.

druidstone

Galler’de bulunan bu ev, Galler’in mimari başyapıtlarından biri olarak lanse edilmektedir. Galler halkı bu evi Teletubby evi olarak adlandırmakta. Prefabrik olarak inşa edilen bu ev küçük olsa da, sağladığı manzara ile göz dolduruyor.

gizli ebv polonya

Polonya’nın aşağı Silezya bölgesinde yer alan bu gizli ev, çatı kısmı tamamen çimenle kaplı ve aşağı doğru inen merdivenler vasıtasıyla girilmektedir.

hobbit evi

İsviçre’nin Vals kentindeki bu eve Hobbit evi denmektedir. Christian Müllet Mimarlık tarafından tasarlanan bu ev, termel banyoları ve muhteşem manzarası ile ünlü.

isviçrede emlak

Lattenstrase evleri olarak adlandırılan bu yeraltı evleri Dietikon İsviçre’dedir. Toplam 9 evden oluşan bu sitede her türlü konfor da düşünülmüş durumda.

mağara ev

Festus Missouri’de bulunan bu mağara ev modern ve enerji tasarruflu olarak 15 bin metrekarelik br alan kaplamaktadır. Mağara ev adını bir kumtaşı mağarası içine inşa edildiği için almıştır. Bu çok özel ev eBay’de kapalı ihale sistemiyle satışa çıktığında oldukça ün kazandı.

One Response
  1. Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.