Menu

Meyveler sebzeler ve bunlar hakkındaki şaşırtıcı bilgiler

Meyve ve sebzeler ile insan organları arasında büyük bir benzerlik var. Dahası vücut organlarına benzeyen bu meyva ve sebzeler o organlara şifa veriyor..

İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler. || Sabah Gazetesi

HAVUÇ VE GÖZ: Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

DOMATES VE KAN: Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

ÜZÜM VE KALP: Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

CEVİZ VE BEYİN: Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır

FASULYE VE BÖBREK: Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

KEREVİZ VE KEMİK: Sap kereviz ve Çin lahanası kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

PATLICAN VE RAHİM: Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahmine benzer ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve rahim kanserini önlediğini göstermiştir.


PATATES VE PANKREAS: Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler

PORTAKAL VE GÖGÜS: Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

SOĞAN VE HÜCRE: Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

ZEYTİN VE YUMURTALIK: Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

Son 50 Yorum
  1. tuba
  2. Yakup Anayurt
  3. ergün erkek
  4. Emel Yeniçeri
  5. sibel
  6. ramazan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.