Merak edilen sorular
Menu

Merak edilen sorular

Dünyada artık teknoloji ve bilim ilerledi. İnternet sayesinde dünyanın diğer ucundaki olayları, bilimdeki ilerlemeleri günü gününe alıyoruz. Bilgiye ulaşmanın en kolay olduğu dönemde yaşıyoruz. Buna rağmen halen merak ettiğimiz konular var. İşte merak edilen sorular ;

Dünyada en yaygın olan hastalık nedir ? Depresyon. Dünya sağlık örgütünün verilerine göre en fazla yaşanan rahatsızlık depresyondur. Bunun önüne geçemezsek, ilerleyen dönemde hepimiz depresyona gireceğiz.

Evren ne renktir?  Evrenin rengini hepimiz siyah olarak biliriz ama gökbilimciler Bej rengi olduğunu resmen açıklamışlardır.

Dünyadaki en tehlikeli hayvan nedir? Dünyada en tehlikeli hayvan sivrisinektir. Dünya üzerindeki çoğu ölümlerin nedeni dişi sivrisineklerdir. Çünkü erkek sivrisinikler sokmazlar. Bu arada sivrisinekler sokarken bir uyuşturucu salgılar bu nedenle soktuklarını anlamayız ama bu salgı kaşıntıya neden olur.

Denizde en fazla ses çıkaran hayvan nedir? Deniz ve okyanuslarda en fazla ses çıkaran hayvan karideslerdir. Bir karides topluluğunun sesi, kulağımızı sağır edebilecek ve denizaltı sonarlarını iptal edecek kadar yüksektir.

Develer hörgüçlerinde ne depolar ? Bilinenin aksine yağ depolarlar. Bu yağ enerjisinin kaynağıdır bu sayede uzun mesafe alabilir.

Dünyada ilk evcilleşen hayvan nedir ? Ren geyikleridir. 14 bin yıl önce, Rusya’da Moğalistan sınırında yaşayan insanlar Ren geyiklerini evcilleştirip, çiftleştirmeyi öğrenmişlerdir.

 

 

 
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.