Menu

Limonlu suyun faydaları

limonlu su içmek

Doğada insanlar için her türlü mucize saklanmış, Allah ( C.C ) tarafından biz insanların hizmetine sunulmuştur. Bunların en başta geleni ise hayatın kaynağı olan su’dur. Su, insanoğlunun varolabilmesinin yegane sebebidir. Dünya üzerindeki her türlü canlı, insan, hayvan, bitki ve toprak susuz yaşayamaz. Su başlıca içeceğimizdir ve bunu limonla birlikte tükettiğimizde de ayrıca bir şifa kaynağı haline dönüşmektedir. İşte, limonlu suyun faydaları;

limonlu su

Limonlu su cildi temizlemektedir. Su tek başına toksinlerden arındırmakta ancak içinde C vitamini olduğunda kandaki toksinleri de temizlemektedir. Solunum yollarındaki sorunlara iyi gelmektedir. Limonun anti-bakteriyel özelliği öksürüğü azaltarak göğüs enfeksiyonlarından korunma sağlar.

limonlu su tüketimi

İçinde bulunan potasyum sayesinde depresyon, beyin sisi ve unutkanlığın yok olmasını sağlayarak, hem beynin hem de sinir sisteminin daha hızlı çalışmasına imkan verir. Potasyum sayesinde aynı zamanda kan basıncını düzenlemekte, beyni uyararak soğuk algınlığı ile savaşır. Kısaca immün sistemini güçlendirir.

limonlu su detoks

Limonlu su antiseptik özelliği ile detoks yapılmasını sağlayarak, mideyi rahatlatır. Fazla yeme dürtüsünü engelleyerek kilo vermeyi sağlar, metabolizmayı güçlendirir. Limonlu su tüketmek sigara ve diğer koşullardan kaynaklanan ağız kokularını ortadan kaldırır ve nefesi tazeler.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.