Komik ve ilginç yasaklar
Menu

Komik ve ilginç yasaklar

komik yasaklar

Eski dönemlerde konulmuş bazı yasaklar bugün geçerliliğini yitirse de halen uygulanan komik yasaklar da bulunmaktadır. Aşağıda listelediğimiz yasakların bugün hala uygulanıp uygulanmadığını bilmiyoruz, ama sizlere aktarmak istedik. İşte, komik ve ilginç yasaklar;

araba altına yatmak

Danimarka’da arabasının altında birisinin olduğunu gören sürücünün arabasını çalıştırması yasaklanmış. Zaten böyle bir durumda arabayı çalıştırıp gidecek birini düşünmek bile zor.

at arabası

Yine Danimarka’da aracının karşısına at arabası çıkan bir sürücünün yola devam etmesi yasak. Aracını kenara çekmek zorundaymış. bu ilginç yasağın sebebi, atların arabalara saldırması olabilir mi acaba bilemiyoruz.

demiryolunda öpüşmek

Fransa’da demiryolundayken öpüşmek yasaklanmış. Romantizmi demiryolunda arayanların başka alternatifleri düşünmesi gerekiyor…

domuz

Yine Fransa’da domuzlara Napolyon isminin verilmesi yasak. Demek ki domuzlara Napolyon ismi verenler de varmış.

yağmur

Kanada’da yağmur yağdığı sırada çimlerin sulanması yasaklanmış. Komik bir yasak ama yine de düşünülmüş!

inek sahibi

İskoçya’da inek sahiplerinin sarhoş olmaları yasaklanmış. Nedendir bilinmez, aklımıza da bir şey gelmedi.

kapıyı çalmak

Yine İskoçya’da kapınızı çalan birisi tuvaletinizi kullanmak isterse, onu içeri almamak yasak. Mecbursunuz tuvaletinizi kullandırmaya. Aslında, bunun altında yatan şeyin iyi bir düşünceden geldiğini söyleyebiliriz. Yani, tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda gidermesinler düşüncesi olabilir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.