Kilo vermek için ipuçları
Menu

Kilo vermek için ipuçları

Kilo vermek için çok çabalayanlardan mısınız? Her pazartesi rejime başlayıp, salı günü bırakıyor musunuz? Kiloları rahat vermek istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Amerika’da yapılan araştırmalarda kilo vermek için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var. İşte o püf noktaları ;

Tartılarla vedalaşın. Hiç bir tartı vücudunuzdaki yağ, su, kemik oranlarını size vermez. Bu nedenle de pek faydası yoktur. Hergün tartılıp, sinirlerinizi bozacağınıza evdeki tartıları kaldırmak en yararlı yöntemdir.

Sabahları kahvaltı yapın. Günün en önemli öğünü sabah kahvaltısıdır. Kahvaltı öncesi içeceğiniz 1-2 bardak su çok faydalıdır. Sabah kahvaltınızı kuvvetli yapmaya özen gösterin. Bal, tereyağı, yumurta, domates, zeytin ve peynir kahvaltınızda mutlaka olsun.

Küçük ölçülerde ve 5-6 öğün yemek yemeye dikkat edin. Böylece metabolizmanız daha hızlı çalışacak, kalori yakımı başlayacaktır.

Kolori hesabı yapın. Günlük 1.200- 1.500 kalori arasında yemek yemeye dikkat edin. Böylece, yeterli kalori almış olursunuz. Fazlası kilo olarak vücutta kalacaktır.

Diyetlerinizi tekrar etmeyin. Uzmanlar daha önce denediğiniz diyetleri tekrar uygulamanın kilo alımına neden olacağını söylemektedirler.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.