Menu

Kepekten kurtulmanın yolları

kepek

Çareyi şampuanlarda arıyorsanız bu haberi okuyun. İşte kepekten kurtulmanın yolları…

Özellikle siyah renkli giysiler giydiğinizde omuzlarınıza dökülen, kötü bir görünüm oluşturan ve moralinizi bozan kepekten kurtulmak için kepek şampuanı kullanmak zorunda değilsiniz.

1. Aspirin: Kepek probleminiz moralinizi mi bozuyor? 2 aspirini toz haline getirin ve saçınızı yıkarken her seferinde kullandığınız şampuana ekleyin. Karışımı saçınızda 1-2 dakika bekletin, sonra iyice durulayın ve normal şampuan ile tekrar yıkayın.

2. Kabartma tozu (karbonat): Kepeği kontrol altına almak için saçlarınızı ıslatın ve sonra bir avuç dolusu kabartma tozu ile saçlarınızı saç derisine doğru iyice ovalayın. Sonra saçınızı iyice durulayın ve kurutun. Bunu saçınızı her yıkadığınızda yapın, fakat sadece kabartma tozu kullanın, şampuanlamayın. Saçınız başlangıçta kuruyabilir. Ancak, birkaç hafta sonra saç deriniz doğal yağlar üretecek, saçlarınız daha yumuşak olacak ve saç derinizin pul pul olmasından kurtulacaksınız.

3. Limon: Pul pul kepek kafanızı kaşındırıyorsa, çözümü buzdolabınızda arayın. Sadece saç derinize 2 yemek kaşığı limon ile masaj yapın ve sonra suyla durulayın. Daha sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve bununla saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı kepekleriniz kaybolana kadar her gün yapın.

4. Ağız gargarası: Kötü durumdaki yoğun kepeği tedavi etmek için, saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayın, sonra ağız gargaralarıyla durulayın. Daha sonra saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.

5. Tuz: Şampuandan önce sıradan sofra tuzunun aşındırıcılığı kepekten kurtulmanız için iyi bir çaredir. Tuzluk alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Sonra, saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. Kuru ve pul pul olan saç derinizi şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra şampuanla yıkayın.

6. Sirke: Kepekten kurtulmak için, her şampuanlamanın ardından 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayın. Ayrıca, saçınızı şampuanlamadan önce saçınıza doğrudan 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derinize masaj yapın. Birkaç dakika bu şekilde bekleyin ve saçınızı durulayın. Sonra her zamanki gibi saçınızı şampuanlayın.
112 Comments
 1. halil Cevapla
 2. Omer Cevapla
 3. Omer Cevapla
 4. messi Cevapla
 5. aslı Cevapla
 6. Jsjjs Cevapla
 7. Ozan Eynallı Cevapla
 8. Ozan Eynallı Cevapla
 9. ahahaaha Cevapla
 10. Eslem Tokaç Cevapla
 11. Anonim Cevapla
 12. büşra Cevapla
  • Eslem Tokaç Cevapla
 13. A k Cevapla
  • Anonim Cevapla
 14. misafir Cevapla
 15. Anonim Cevapla
 16. Anonim Cevapla
 17. Esmagül Cevapla
 18. Hasancabn Cevapla
  • laylaylim Cevapla
 19. sezgin Cevapla
 20. ahmet Cevapla
 21. Samaraaa Cevapla
 22. Hilal Cevapla
 23. emi Cevapla
 24. hazal Cevapla
 25. Anonim Cevapla
 26. emir Cevapla
 27. seda Cevapla
 28. Anonim Cevapla
  • Semih Cevapla
 29. Anonim Cevapla
 30. feride Cevapla
 31. tubis Cevapla
 32. uciyokceborik Cevapla
 33. bedirhan Cevapla
 34. hrrwddfg Cevapla
 35. lkjhg Cevapla
 36. selen Cevapla
 37. ibrahim dediğini yapın geçiyo Cevapla
 38. yakup Cevapla
 39. selen demir Cevapla
  • 1234 Cevapla
 40. kepekten kurtul hairclean Cevapla
 41. yusuf elmas Cevapla
 42. şehmus Cevapla
 43. ozan Cevapla
 44. İbrahim Cevapla
  • Anonim Cevapla
 45. mélissa Cevapla
 46. amia Cevapla
 47. Limonu Ve tuzu Denicem Bendee Cevapla
 48. bahar Cevapla
 49. bahar Cevapla
 50. mèrve Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.