Kanseri engelleyen 10 yol
Menu

Kanseri engelleyen 10 yol

kanserbaş

Çağın vebası kanser, vücut içindeki kontrolsüz çoğalan hücrelerin tümörleri oluşturması ile ortaya çıkmaktadır. Bu gün henüz kanserin tedavisi bulunmamıştır fakat, erken teşhis yapıldığında %100 tedavi edilmektedir. Bu nedenle kanser için her yıl taramalar yapılmalıdır. Kanserden korunmak için, pek çok uzman doktor çeşitli öneriler yapıyorlar. İşte, kanseri engelleyen 10 yol ;

mutlu evlilik

Mutlu bir evliliğiniz olsun. Araştırmalar mutlu evlilikleri olan insanların kansere yakalanma oranlarının çok düşük olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle evliliğiniz mutlu ve huzurlu olsun.

iyi uyku

İyi ve kaliteli uyku uyuyun. İyi uyku uyumak için gerekli olan ortamı oluşturun. Akşamları erken yatın, sabah erken kalkın. Yatmadan önce yemek yemeyin ve karanlık, orta serinlikte bir odayı tercih edin. Uyku kaliteniz ne kadar artarsa, o oranda metabolizmanız sağlıklı çalışır.

kilo ver

Fazla kilolarınızı verin ve kilo kontrolü yapın. Kilolar daima metabolizmayı bozar. Kalp, tansiyon ve dolaşım sıkıntıları yaratır. Şeker hastalığı kilo ile başlar. Vücuttaki şeker fazlası kanser hücrelerini besler ve çoğaltır.

d vitamini

D vitamini alın. D vitamini vücut tarafından çok zor üretilir. Sağlıklı güneşlenme, tavuk, balık, meyve ve tahıllı gıdalardan alınır. D vitamini hücre yapısını sağlamlaştıran ve kanserle savaşan hücreler yaratır.

brokoli

Bol brokoli yenmelidir. Sülforafan içeren bir kimyasal taşıyan brokoli kanser oluşumunu engellemektedir. Ayrıca bu madde kanserli hücrelere saldıran ve savaşan bir kimyasaldır.

maydonoz

Maydonoz tüketin. Apigenin kimyasalı içeren maydonoz, meme kanseri ile savaşmaktadır. İçerdiği C vitamini ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve idrar söktürücüdür.

sigara

Sigara içmeyin ya da içilen ortamlara girmeyin.

kahve iç

Kahve için. Kahve içinde bol bulunan kafein, cilt kanserine karşı savaşmaktadır.

güneş kremi

Güneşlenirken, koruyucu kullanın. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka koruyucu süt kullanılmalıdır.

spor

Sporu yaşam biçimi olarak kabul edin. Spor ile bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin, kaslara ve dokulara güç verin, akciğer kapasitenizi arttırın.
One Response
  1. etibar Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.