Menu

Kanada 265 bin göçmen alacak hangi meslek dalları şartlar

Hangi başvurularda öncelik var? İşte ayrıntılar..

Kanada’nın gelecek yıl 265 bin  göçmen kabul edeceği açıklandı.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, yaptığı yazılı açıklamada, 2009 yılında 156 bin 600’ü ekonomi kategorisinde, 71 bini ailelerin yakınları ve geri kalan 37 bin 400’ü de insani amaçlarla olmak üzere toplam 265 bin yeni göçmen kabul edileceğini  belirtti.

Ticaret amaçlı başvurulara öncelik vereceklerini ve bu başvuruların sonuçlandırılmasında geçen sürenin kısaltılacağını kaydeden Bakan Kenney, bununla ülke ekonomisine dinamizm kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kendi alanında yetişmiş kalifiye ve tecrübeli elemanları tercih edeceklerini açıklayan Kenney, ilk defa bu yıl kaynakçı, sıhhi tesisatçı, aşçı, lokanta yöneticisi, inşaat şantiye şefi gibi meslek dallarında göçmen kabul edeceklerini kaydetti.

Öte yandan, muhalefetteki Yeni Demokrat Parti Genel Başkanı Jack Layton’ın federal milletvekili olan eşi Olivia Chow, açıklanan planı ”saçmalık” olarak nitelendirdi.

Ülkede binlerce insanın ya işini kaybettiğini ya da geçici olarak işten çıkarıldığını hatırlatan Chow, ”Bu Kanada ekonomisi için de gelecek insanlar için de kötü bir durum. Bu kadar iş ihtiyacı olan insan varken, yeni göçmen getirmek akıl işi değil. Üstelik bu insanların çoğu ailelerini getiremeyecekler. Bu da sosyal birçok sorunu beraberinde getirecek. Bu açıkça saçmalık ve bir imkanı kendi çıkarları için kullanmaktır” diye konuştu.

Kanada’ya en fazla göçmen Çin’den geliyor. Bu ülkeyi, sırasıyla Hindistan, Pakistan ve Güney Amerika ülkeleri izliyor.

593 Yorum yapılmış
 1. Yucel Cevapla
 2. Yucel Cevapla
 3. Efkan Cevapla
 4. ersin Cevapla
 5. mehmet Cevapla
 6. cuma aslan Cevapla
 7. cuma aslan Cevapla
 8. Anonim Cevapla
 9. Ahmet yardımcı Cevapla
 10. Aydın Uzun Cevapla
 11. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM.0 Cevapla
 12. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM.0 Cevapla
 13. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM. Cevapla
 14. Naci Cevapla
 15. adem kurt Cevapla
 16. şeker ali kol Cevapla
 17. Mehmet türkmenoğlu Cevapla
 18. İbrahim taner Cevapla
 19. Fikret yeni Cevapla
 20. şakir aytaç Cevapla
 21. yunus Cevapla
 22. Anonim Cevapla
 23. fatih kızıldağ Cevapla
 24. burhan Cevapla
 25. savaş dora Cevapla
 26. yusuf seren Cevapla
 27. RIZA AKDENİZ Cevapla
 28. RIZA AKDENİZ Cevapla
 29. Soner Şeref albay Cevapla
 30. kADİR BOLAT Cevapla
 31. ali erkul Cevapla
 32. ersen nar Cevapla
 33. ahmet yenet Cevapla
 34. hakan Cevapla
 35. mehmet hacılar Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.