Menu

Kanada 265 bin göçmen alacak hangi meslek dalları şartlar

Hangi başvurularda öncelik var? İşte ayrıntılar..

Kanada’nın gelecek yıl 265 bin  göçmen kabul edeceği açıklandı.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Jason Kenney, yaptığı yazılı açıklamada, 2009 yılında 156 bin 600’ü ekonomi kategorisinde, 71 bini ailelerin yakınları ve geri kalan 37 bin 400’ü de insani amaçlarla olmak üzere toplam 265 bin yeni göçmen kabul edileceğini  belirtti.

Ticaret amaçlı başvurulara öncelik vereceklerini ve bu başvuruların sonuçlandırılmasında geçen sürenin kısaltılacağını kaydeden Bakan Kenney, bununla ülke ekonomisine dinamizm kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kendi alanında yetişmiş kalifiye ve tecrübeli elemanları tercih edeceklerini açıklayan Kenney, ilk defa bu yıl kaynakçı, sıhhi tesisatçı, aşçı, lokanta yöneticisi, inşaat şantiye şefi gibi meslek dallarında göçmen kabul edeceklerini kaydetti.

Öte yandan, muhalefetteki Yeni Demokrat Parti Genel Başkanı Jack Layton’ın federal milletvekili olan eşi Olivia Chow, açıklanan planı ”saçmalık” olarak nitelendirdi.

Ülkede binlerce insanın ya işini kaybettiğini ya da geçici olarak işten çıkarıldığını hatırlatan Chow, ”Bu Kanada ekonomisi için de gelecek insanlar için de kötü bir durum. Bu kadar iş ihtiyacı olan insan varken, yeni göçmen getirmek akıl işi değil. Üstelik bu insanların çoğu ailelerini getiremeyecekler. Bu da sosyal birçok sorunu beraberinde getirecek. Bu açıkça saçmalık ve bir imkanı kendi çıkarları için kullanmaktır” diye konuştu.

Kanada’ya en fazla göçmen Çin’den geliyor. Bu ülkeyi, sırasıyla Hindistan, Pakistan ve Güney Amerika ülkeleri izliyor.
603 Comments
 1. deniz inan Cevapla
 2. kadir özdemir Cevapla
 3. deniz inan Cevapla
 4. Erdoğan ocak Cevapla
 5. Veyis İsbir Cevapla
 6. SERKAN VURAL Cevapla
 7. Aykut Cevapla
 8. Mesut Cevapla
 9. Burhan coskun Cevapla
 10. abdurezak yavuz Cevapla
 11. Yucel Cevapla
 12. Yucel Cevapla
 13. Efkan Cevapla
 14. ersin Cevapla
 15. mehmet Cevapla
 16. cuma aslan Cevapla
 17. cuma aslan Cevapla
 18. Anonim Cevapla
 19. Ahmet yardımcı Cevapla
 20. Aydın Uzun Cevapla
 21. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM.0 Cevapla
 22. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM.0 Cevapla
 23. MEHMET RAZIK POYRAZ 20 YILLIK INSAATLA ISLERIYLE UGRASIYORUM SU ANDA BIR FIRMADA KALITE KONTROL OLARAK CALISMAKTAYIM EGER BANA GORE BIR POZISYON VARSA GELMEYI COK ISTERIM .INSAATA SIVA ALCI BOYA DUVAR VE KALIP ISLERINDE USTAYIM .BILGILERINIZE ARZ EDERIM. Cevapla
 24. Naci Cevapla
 25. adem kurt Cevapla
 26. şeker ali kol Cevapla
 27. Mehmet türkmenoğlu Cevapla
 28. İbrahim taner Cevapla
 29. Fikret yeni Cevapla
 30. şakir aytaç Cevapla
 31. yunus Cevapla
 32. Anonim Cevapla
 33. fatih kızıldağ Cevapla
 34. burhan Cevapla
 35. savaş dora Cevapla
 36. yusuf seren Cevapla
 37. RIZA AKDENİZ Cevapla
 38. RIZA AKDENİZ Cevapla
 39. Soner Şeref albay Cevapla
 40. kADİR BOLAT Cevapla
 41. ali erkul Cevapla
 42. ersen nar Cevapla
 43. ahmet yenet Cevapla
 44. hakan Cevapla
 45. mehmet hacılar Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.