Kalp sağlığımız için yapılması gerekenler
Menu

Kalp sağlığımız için yapılması gerekenler

kalp1

Kalbimiz en değerli organımızdır. Kalbimiz sayesinde kan dolaşımımız sağlanır, oksijen hücrelere verilir ve beynimiz çalışır. Kalbimiz vücudumuzun en değerli organıdır. Kalp sağlığımızı korumak için gerekli olan bazı noktalar vardır. İşte kalp sağlığımız için gerekli olanlar;

alkol

Alkol kullanımını sınırlandırın. Mümkün olduğunca az alkol kullanmak veya hiç kullanmamak kalp sağlığımız için gereklidir. Alkol, kan damarlarında genişlemelere neden olur ve dolaşımı sıkıntıya sokar bu nedenle az alkol almak veya hiç kullanmamak gereklidir.

doğru beslenme

Doğru beslenin. Doğru beslenmek sağlığımız için çok gereklidir. Özellikle ağır yağlı yiyecekler, kızartmalar, fazla baharatlı yemeklerden uzak durulmalıdır. Damarlarda olan tıkanmalar, tansiyon ve kolestrol düzeyini dengelemek için bol lifli, posalı ve tahıllı gıdalar ile beslenmek gereklidir.

pozitif

Pozitif olun. Hayata karşı pozitif olmak, insanları olduğu gibi kabul etmek, canlıları, doğayı sevmek bize rahat ve huzrulu bir yaşam verecektir. Pozitif düşünün ve hayatınızı dengeye sokun.

sosyalleşmek

Sosyalleşin. Arkadaşlıklara önem verin. Onlarla eğlenin ve birlikte olun. Doğa gezileri yapın ve sosyal bir hayatınız olsun.

trans yağ

Trans yağlardan ve fast food türü beslenmeden uzak durun.

yürümek

Sık sık doğa içinde yürüyüş yapın.

kalp masajı

Mutlaka aile üyeleri veya siz kalp masajı , suni solunum yapmayı öğrenin.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.