Kahvenin zararları
Menu

Kahvenin zararları

türk kahvesi

Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır derler. Her milletin kendine özgü bir kahve kültürü vardır. Kimileri rahatlamak ve keyif yapmak için, kimileri de uyku halinden kurtulmak için kahve içerler. Kahvenin birçok yararının olduğunu biliyoruz, ama zararlarından yeteri kadar haberdar mıyız? İçinde bulunan kafein maddesinin yararları olduğu kadar zararları da var. İşte, kahvenin bazı zararları;

kahve

Eğer kalbinizle ilgili sorunlarınız varsa, kahve tüketiminize çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kahve kalp üzerinde olumsuz etkilere yol açabiliyor.

kahve içmek

Kahve, ülser gibi mide sorunlarına neden olabiliyor. Şayet zaten bu tür rahatsızlığınız varsa kahve daha da kötüleşmesine neden olabiliyor.

kahve tüketimi

Aşırı miktarlarda kahve tüketimi yapmak, kişinin tansiyonunun yüksek olmasına sebep oluyor. Migren sorununu tetikleyen baş unsurlardan birinin de kahve olduğu belirtiliyor.

klahvenin zararları

İlerleyen yaşlarda kemik erimesi riskini arttırıyor. Kadınlarda doğurganlığı olumsuz etkileyebiliyor ve erkeklerin sperm sayılarında azalmaya neden olabiliyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.