Kadınlar hakkında klişeler
Menu

Kadınlar hakkında klişeler

kadınbaş

Kadınlar hakkında sulu göz, araç kullanamaz, sarışınlar aptal, kızıllar ateşlidir diye pek çok klişe vardır. Bu klişelerden bazıları doğru, bazıları ise sadece uydurmadır. İşte, kadınlar hakkında klişeler ;

kadın1

Kadınlar, film izlediklerinde, mutlu olduklarında, canları yandığında ağlarlar. Kadınlar, ağlamaya meyillidir. Bunun sebebi ise, kadınlarda var olan prolaktin hormonudur. Bu hormon, adet ve üreme sistemini kontrol ettiği gibi, göz yaşını da kontrol eder. Bu nedenle, kadınlar ağlamaya meyillidir.

kadın2

Kadınlar zengin erkeklerle birlikte olmayı ister. Eski dönemlerde, kadın iş hayatına çok girmediğinden ekonomik özgürlüğü yoktu. Bu nedenle, kızlarını evlendirecek aileler maddi durumu iyi damat adaylarına öncelik verirdi. Bu gün, kadınlar ayakları üstünde durabildiklerinden bu mit tarihe karışıyor.

kadın3

Kadınlar araba kullanamaz. Yapılan araştırmalarda ölümcül kazaların yaklaşık %80’ini erkekler yapıyormuş. Kadın sürücülerse hafif kazalar yapıyorlarmış.  Üstelik, kadınlar kurallara ve sürüş güvenliğine erkeklere göre çok fazla değer verir.

sarışın kadın

Sarışınlar aptaldır. Dünya üzerinde IQ ile sarı renk saçı bağdaştıran hiç bir şey yoktur. Bu filmlerden ve öykü kahramanlarından yerleşmiş bir klişedir.

kadın4

Kadınlar erkeklere göre daha güçsüz ve zayıftır. Belirli zaman döngüsünde adet dönemlerinde kadın vücudu hassaslaşabiliyor. Tabi ki, bir erkek gibi güçlü kasalara sahip değiller ama kadın doğum yapma gücünü taşıyan bir varlıktır. Bu güç, hiç bir erkeğin dayanabileceği bir olay değildir.

kızıl saç

Kızıl saçlı kadınlar yatakta daha s**ksidir. Bu konuda yapılan bir araştırma yok. Fakat, kırmızı rengin çekiciliği nedeni ile söylenmiş bir klişedir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.