İnsanların midesinden çıkan acaip şeyler
Menu

İnsanların midesinden çıkan acaip şeyler

mide

Dünya’da sağlık kayıtlarına geçen midelerden çıkan acaip maddeler var. Bu insanların yemek yeme alışkanlıkları ve bazı tikleri nedeni ile oluştuğu ortaya çıksa da belirli alışkanlıkları değiştirmekte hatta psikolojik tedavi görmekte fayda var. İşte, insanların midesinden çıkan acaip şeyler ;

kıl yumağı

Mideden çıkan kıl yumağı ; New England, Amerika’da 2007 yılında bir hasta tıp merkezine kilo verme ve mide bulantısı şikayeti ile başvurmuş. 18 yaşında olan genç kız, 5 ay boyunca mide ağrısı çekmiş ve bir hayli kilo vermiş. Yapılan röntgen sonucu karnında bir kitle olduğu fark edilerek hemen ameliyata alınmış. yaklaşık 4.5 kilogramlık bir kıl yumağı kızın karnından çıkarılmış. daha sonra saç yeme hastalığı olan kızın psikolojik tedavisi yapılarak taburcu edilmiş.

kurbağa yiyen

Canlı kurbağa ve sıçan ; Çin’de yaşayan Yang Dingcai, 40 yıl boyunca canlı sıçan ve kurbağa yemiş. Öksürme ve karın ağrısı şikayeti ile arkadaşı ona başvurduğunda ağaç kurbağası yemesini öneren Yang, arkadaşının ağrısının ve öksürüğünün geçtiğini söylüyor. Yang’ın midesi incelendiğinde midenin tertemiz olduğu da garip bir gerçek.

kaldırım taşı

20 kaldırım taşı ; 2006 yılında Çin’de yaşayan Foshan isimli kız, erkek arkadaşı ile kavga edince 20 civarı kaldırım taşını yutmuş. Taşları boşaltım sistemi ile atacağını düşünürken taşlar mideye yerleşmiş üstelik, yürüdükçe birbirlerine çarparak ses bile çıkartmaya başlamış. Hemen ameliyata alınarak, taşlar mideden çıkarılmış.

uçak yiyen

Uçak ve bisiklet parçaları ; Fransız Michel Lolito midenin sindirilmesi güç olan parçaları yiyebiliyor. Bisiklet, uçak gibi bazı maddeleri midesinde öğütebiliyor. Bu tarz malzemeleri yerken bol su ve mineral yağı tüketiyor. Midesi incelendiğinde mide tertemiz oluyor.

yatak yayı pil

Yatak yayı, pil, anahtarlık ; Kuzey Karolina Raleight hapisanesin de yatan mahkumlar, hastanelere gidebilmek için yatak yayı, pil, anahtarlık yutuyorlar. Pek çok vaka hastanede ameliyat oluyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.