İlişkilerde yapılan hatalar
Menu

İlişkilerde yapılan hatalar

baş

İlişkilerde belirli kurallar mı var  diyeceksiniz. Aslında ilişki ve aşkta kural yoktur fakat mutlu hayat süren çiftlere baktığınızda bazı noktalara önem verdiklerini anlarsınız. İşte, ilişkilerde yapılan hatalar ;

1

Çiftlerin en büyük sıkıntısı dinlemeyi bilmemektir.  Siz ve eşiniz konuşmalısınız . Unutmayın erkekler dertleri ve sıkıntıları hakkında konuşmayı çok sevmezler.  Bu nedenle, onları konuşmaya alıştırın ve sıkıntılarını dinleyin. Dinlemeyi bilmek karşınızdakini anlamak için çok önemlidir.

2

Hata yaptığınızda özür dileyebilmelisiniz.  Özür dilemek, bir ilişkide en önemli tamir unsurudur. Yapılan hataların farkına varmak ve tamir etmek için çaba göstermektir. Kendinize karşı dürüst olun , inadı bırakın ve özür dileyin.

3

Birlikteliklerde sevgiyi göstermek çok önemli fakat sevgiyi gösterirken çok aşırıya kaçmamak gereklidir. karşınızdakinin kulu, kölesi ve hayatın merkezinde onun olması hem sıkar hem de kaybetme korkusunu yok eder. Bu nedenle, sevgiyi gösterirken dikkatli olmak, ilişkide heyecanı kaybetmemek önemlidir.

5

Sürekli birlikte bir şeyleri yapmak ilişkilerde heyecan ve merak duygusunu öldürüyor. Çiftlerin farklı hayatları ve sosyal ortamları olmalıdır. Çünkü, bir aradayken konuşacak ve paylaşacak konu kalmadığı gibi, eşinizi merak da etmiyorsunuz.4

Ortak kararlar alabilmek ilişkiye saygı ve güven katar. Birlikteliğinizde para, yaşam kalitesi hakkında ortak kararlar alabilmelisiniz. Eğer, ilşki ve evlilik süresince bir kişi çalışıyorsa ona destek olup, sırtındaki yükü bazen rahatlatmak gereklidir.
3 Comments
  1. ecesu85 Cevapla
  2. ecesu85 Cevapla
  3. ecesu85 Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.