Hayatta ölmeden yapılacak şeyler
Menu

Hayatta ölmeden yapılacak şeyler

Son yıllarda çevrilen Bucket List filmini seyretmeyenimiz yoktur. Bir hastanede tanışan biri çok zengin diğeri emekli olan iki adam kanser tedavisi görmektedir. Öleceklerdir ve tedavi çok ağır sorunlar yaratmaktadır. İkisi ölmeden önce yapılması gerekenlerden oluşan bir liste yaparlar ve bu listedeki maddeleri gerçekleştirmeye başlarlar. Devamını anlatmayalım seyretmek isteyenler mutlaka seyretsinler. Bu nedenle ölmeden önce yapılması gerekenlerden oluşan bir liste de biz yapalım dedik ;

Gezin ; Tüm dünyada gezmek istediğiniz yerler ile ilgili bir liste yapın. Artık eski yıllarda ki gibi bir yere seyehat etmek çok maliyetli değil, iyi bir program dahilinde istediğiniz yerlere seyehat edebilirsiniz.

Ekstreme Spor’lardan birini mutlaka deneyin ; Sörf, su kayağı, yamaç paraşütü gibi sporlardan birini mutlaka yapın çünkü adrenalin vücudunuzda dolaşsın. Böylece hayatın farklı bir yönüne merhaba deyin.

Bebek yapın ; Çocukların hayatta bir anne ve babaya verdiği duygunun eşsiz olduğuna inanılır. Hayata daha anlamlı bakmak için bir çocuk sahibi olun.

Hobileriniz olsun ; Doğa ile iç içe olan  veya evde yapacağınız hobiler  boş zamanlarınız değerlendirecek ve size bir şeyler öğretecektir. Bu nedenle mutlaka bir hobiniz olsun.

Yemek yapmayı öğrenmeye çalışın ; Bu konuda bir yeteneğiniz olmasa bile, bir restorantta yemek yerken damak tadınız gelişmiş olduğundan size çok şey katacaktır. Dünya mutfakları hakkında bilgi sahibi olmak bir kültürdür. Unutmayın.

Aşık olun ; Aşk belki de hayatta yaşanacak olan en iyi duygudur. Aşık olmadıysanız hayatınızda bir şeyler daima eksiktir. Bu nedenle aşka vakit ayırın ve aşık olun.

Gülün ; Gülmek sayesinde bedeniniz ve zihniniz rahatlayacaktır. Gülmek, beraberinde mutluluğu getirir. Bu nedenle gülün ve güldürün.

Arkadaşlıklara önem verin ; Eski arkadaşlarınıza ulaşmaya çalışın. Arkadaşlığın önemini özümseyin. Saf, sadık dostluklar kurun ve onlara önem verin.
One Response
  1. Çetin Haspişren Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.