hadise resimleri hadise eurovisionda hadisenin en güzel resimleri
Menu

Hadise bizi eurovision’da temsil edecek


TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bu yıl yarışmada Türkiye’yi Hadise’nin temsil edeceğini söyledi. TRT Genel Müdürü “Sponsorları iyi. Bu yüzden tanıtımı ucuza gelir”dedi.

Akşam’ın haberine göre, Şahin, “Düzenlediğimiz anketin sonucunu dikkate alarak bizi Hadise’nin temsil etmesine karar verdik” diye konuştu.

TRT, Mayıs 2009’da Moskova’da yapılacak yarışma için aday sayısını ikiye indirmiş, Şebnem Ferah ile Hadise finale kalmıştı. Hadise güzel görüntüsü ve kaliteli sesi muhteşem kıyafet seçimi ile her zamanki gibi iddialı görünüyor..

1985 yılında Belçika’da doğan Hadise’nin ilk single’ı Sweat (Terle-1 Kasım 2004) çıktı ve single’ın hit olmasıyla müzik kanallarında klipleri sık sık gösterilmeye başlandı.

Yurtdışında çıkardığı ikinci single’ı Stir Me Up (Kışkırt Beni-6 Mayıs 2005) ile tüm Avrupa’da farkedildi ve çıkış parçası “Stir Me Up”, pek çok Summer Hits albümüne girdi.

Üçüncü single’ının adı olan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız-9 Ekim 2005), daha sonra Hadise’nin lakabı haline geldi. Dördüncü single’ı Ain’t No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain’t No Love Lost adlı şarkının Burdayım adıyla Türkçe bir versiyonu oluşturuldu.

Hadise’nin beşinci single’ı Bad Boy (Kötü Çocuk – 4 Ağustos 2006), yazın piyasaya sürüldü ve diğer albümler gibi o da dinleyici kitlesinden olumlu tepkiler aldı.

3 Ekim 2007 tarihinde yeni single çalışması olan “A Good Kiss” adlı single ‘ı piyasaya çıkardı ve şarkının klibini İstanbul’da çekti.

Kendisine örnek olarak Christina Aguilera, Brandy ve Beyoncé’yi gördüğünü belirten Hadise; Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2’nun da, yaptığı müziği etkilediğini söylüyor. Şarkılarında klasik, rock, soul ve diğer dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtiyor.
211 Comments
  1. Hadise Cevapla
  2. zeynep Cevapla
  3. zeynep Cevapla
  4. SeLin KıLıç Cevapla
  5. Gül Akıncı Cevapla
  6. emirhan Cevapla
  7. emirhan Cevapla
  8. Kürşat Oqby Cevapla
  9. Necati Bozkurt Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.