Menu

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolu

göbek yağı

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolu

Göbek yağları belki de vücudumuzda en kötü olan yağlanmadır. Bu yağlar iç organlara kadar yayılır ve sağlığımız için risk teşkil eder. Özellikle bu yağlar ile oluşan kortizol hormonu, hızlıca vücuda giren yağların depolanmasını arttırır. Bu nedenle göbek yağlarından kurtulmak gereklidir.

Göbek yağı nasıl eritilir?

Göbek yağlarını eritmek için mümkün olduğunca yağ tüketimini azaltmak ve sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat etmek gereklidir. Sebzeler, içinde bulundurdukları yağ asitleri ile göbek yağını parçalarlar. Tabi ki bu demek değildir ki hiç yağ almayacaksınız. Zeytinyağı ve omega-3 yağı göbek bölgesi yağlanmasında çok etkilidir. Şeker tüketimini aza indirmek onun yerine meyve ile şeker almak çok önemlidir. Bu nedenle günde 3 porsiyon meyve tüketilmelidir.

Bol egzersiz yapmak göbek yağları eritmek için çok gereklidir. Özellikle sabah yataktan kalkınca yapılan spor depolanan yağın eritilmesinde etkilidir. Sabah kahvaltı öncesi yapılan karın egzersizlerine, akşam yemeği sonrası yapılan 30 dakikalık yürüyüşler eklenirse, yağ ve şeker depolarında erime olacaktır.

Deniz tuzu ile yapılan masaj göbek yağlarını eritmekte çok etkilidir. Deniz tuzunu göbek bölgenize oval hareketler ile masajla yedirin ve daha sonra duşunuzu alın. Her duş öncesi, yaklaşık 10-15 dakika yapılan bu masaj çok etkili olacaktır. Ayrıca masaj yağları ile yapılan masajlar bu bölgede ısınma sağlayarak hızlı bir yağ yakımı yaratır.

Elma sirkesi göbek yağı eritmede çok etkilidir. Gün boyunca yediğiniz salatalarda hep elma sirkesi oldun. Elma sirkesi mucize gibi etkili yağ yakmaktadır. Yemeklerden sonra içilen sıcak su ise midenin daha iyi salgı sağlamasını sağlayarak, yağ emilimini yavaşlatır. Bu nedenle yemek sonrası 1 bardak sıcak su içilmelidir.

Yemeklerden sonra içilen soya sütü, göbek yağlarını eritmede size yardımcıdır. Amerika’da yapılan bir araştırma, soya sütü içenlerde göbek yağı olmadığını ortaya koymaktadır.  Vücutta bulunan fazla şekerin yağa dönüşmeden bağırsaklardan atılmasını sağlayan soya süttü günde 2 kez içilmelidir.

Göbek yağını eritmek için düzenli egzersiz ve şeker, yağı kontrollü kullanmak gereklidir. Düzenli bir yaşam ve metabolizmayı sürekli canlı tutmak en etkili yöntemlerdir. Sağlığımız için özellikle kalp, şeker, felçten kurtulmak için göbek yağları eritilmelidir.

Son 50 Yorum
 1. Aleyna Cevapla
 2. eda Cevapla
 3. Elif Cevapla
 4. Beşevler çilingir Cevapla
 5. ferhan Cevapla
 6. Basur tedavisi Cevapla
 7. Anonim Cevapla
 8. Emrah Cevapla
  • Anonim Cevapla
 9. Nalan Cevapla
  • Emrah Cevapla
 10. berfu kayalar Cevapla
 11. fidan Cevapla
 12. fidan Cevapla
 13. Anonim Cevapla
 14. Ferdi Cevapla
  • Anonim Cevapla
 15. tuna Cevapla
  • Anonimm Cevapla
 16. ahmet Cevapla
 17. Erittim Cevapla
 18. tuncay Cevapla
 19. zehra Cevapla
  • berk ongun Cevapla
  • Anonim Cevapla
 20. feridun Cevapla
 21. feridun Cevapla
 22. Anonim Cevapla
  • harun Cevapla
 23. yavuz Cevapla
 24. hale Cevapla
  • harun Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.