Menu

Geceleri avlanan ilginç hayvanlar

kaplan

Hepimiz bazı hayvanların geceleri avlandığını ve gündüz hiç gözükmediklerini biliyoruz. Fakat, bazı hayvanların bu özelliğini bilmiyoruz. İşte, geceleri hayata başlayan bilmediğimiz  hayvanlar ;

kar leoparı

Kar Leoparı ; Nesli tükenmekte olan kar leoparları, Asya’da dağların zirvelerinde yaşar. Karlı dağlarda kürklerinin rengi nedeniyle kamuflaj yaratırlar. Gündüzleri hiç bir yerde kar leoparına rastlayamazsınız çünkü onlar karanlıkla birlikte avlanmaya  çıkarlar. Koyun, kuş, tavşan gibi hayvanlar ile beslenirler.

kırmızı tilki

Kırmızı Tilki ; Hemen hemen her bölgede yaşayabilirler. Çok zeki ve avcı bir hayvandır. Nesilleri avlanma ile tükenmek üzeredir. Gündüz asla görülmezler geceleri tek başına avlanmaya çıkarlar. Küçük memeliler, böcek ve sürüngenler ile beslenirler.

kokarca

Kokarca ; Amerika’da yaşayan bu hayvanlar, düşmanlarına karşı kötü bir koku salarlar. Gündüzleri pek görülmezler çünkü gece avına çıkarlar. Böcek, sürüngen ve meyve, sebze kokarcaların en sevdiği yemeklerdendir.

hamster

Hamster ; Hamster’lar genelde tamamen karanlıkta yaşarlar. Toprak altına kazdıkları yuvalarında gece oluncaya kadar beklerler.  Meyve, sebze, böcek ve kurtçuklar ile beslenirler. Vücudunun her iki yanında yiyecek depolamak için kesesi vardır.

margay kedisi

Margay kedisi ; Vahşi bir kedi ırkı olan margay kedisi, Orta ve Güney Amerika’da yaşamaktadır. Küçük memeliler, kuşlar, kertenkeleler ve kurbağalar ile beslenirler. Gece avlanırlar, gündüzleri ise bir ağaç dalında uyuyarak geçirirler. Margay kedisinin nesli tükenmek üzeredir.

Son 50 Yorum
  1. Pınar çelikkaya
  2. ak2014mhmt@hotmail.com

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.