Franchise nedir
Menu

Franchise nedir

fran baş

Franchise, bir iş planının ya da markanın sahibinin belirli bir süre için  bir bedel karşılığı yatırımcıya kullanma hakkı vermesine verilen isimdir. uzun vadeli ve marka sahibinin prensipleri ile çalışma şeklindedir.

farnc1

Franchise vermek için denenmiş ve sağlıklı yürüyen bir iş sistemi ve tanınmış bir marka olmalıdır. Fakat, üretilmiş fakat başarısı kanıtlanmamış sistemlerde franchise verilebilir. Yatırımcı kişi, verimli olabileceğine ve markaya inanabiliyorsa bu işi yapmak istemektedir. Franchise, hizmet kalitesini yüksek tutmak için çalışan ve yatırımcılara sürekli eğitim vermektedir. Marka sahibi, işletmenin tüm çalışma sistemini sıkı denetler.

farn2

Franchise veren kişi alan kişiden bir bedel almaktadır. Özetle franchise almak marka satın almaktır. Franchise verilen marka kesinlikle para etmelidir. Aslında bir pazarlama yöntemi olan franchise, sistem satışıdır.

8) Franchising 4

Üretici veya marka sahipleri yüksek cirolar yaparlar. Bu ciroların bir kısmı, ürün reklamına ayrılır. Bir nevi reklam olan bu sistem de rekalam cirosu zincir bayilere ayrılır. Güçlü yöneticiler ile çalıştıklarından, franchise alan kişiler bu gücü kullanırlar. Kaliteli müşteri ve  süreklilik sağlar.

fran4
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.