Menu

Evlenince hayatımızda ne değişir

evlilik baş1

Evlenince hayatımızın değişeceğine inanırız. Evet, hayatımız evlilikle birlikte değişir. Fakat, uyum sağlanamayacak değişiklikler yaşanmamaktadır. İşte, evlenince hayatımızda değişenler ;

ev işleri

Artık ev işleri yapılmak zorunda. Özellikle çalışan bir çiftseniz, evde  ütü, temizlik ve mutfak işleri yapılmak zorundadır. Bu nedenle iş bölümü yapılmalıdır. Belki, hayatınız boyunca  ev işi yapmadınız ama evlenince yapmak gerekiyor.

bakımsız

Birbirinizin her haline hazırlıklı olmak gerekiyor. Çıkarken veya flört aşamasında kadın, erkek kendimize bakarız. kadınlar makyajlarına, kıyafetlerine dikkat ederler. Fakat, birbirinizin sabah yataktan kalkmış, hasta , günlük halini bilmezler. Özellikle evlenince kadın, erkek kendinize dikkat etmezseniz şaşırabilirsiniz.

kendini değiştirmek

Kendinizi değiştirmek. İki yabancı insan aynı evi paylaşmaya başlayınca çeşitli uyum sorunları olabilir. Bu nedenle evlilik hayatı içinde biraz esnek davranmak ve uyumu yakalamak gerekmektedir.

Azalan cinsellik. Artık nasılsa bir aradasınız bu nedenle cinsellik zaman içinde azalabilir. Bunu kaybetmemek ve canlı tutmak sizin elinizdedir.

karı koca kavga

Kavgalar. Bütün evlilik terapistleri aynı şeyi savunuyorlar. evlilik içinde yapılan kavgalar tutkunun habercisidir. Bu nedenle kavga ve tartışma olacaktır. Sadece biriktirmeyin.

mutluluk

Her şeye rağmen mutluluk. Bir ömrü sevgi ve mutluluk içinde geçirmek, güvenebileceğiniz bir insanla aşkı yaşamak her şeye rağmen evliliğin en iyi hediyesidir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.