Erkekler evlilikten neden korkar
Menu

Erkekler evlilikten neden korkar

evli

Erkekler daima evlilik konusunda aceleci karar vermezler. Bu konuda düşünmek ve biraz zaman geçirmek isterler.  Evlilik erkekler arasında çok da kolay karar verilecek bir konu değildir. Peki erkekler neden evlilikten korkarlar?

evlilik 1

Evliliğin özgürlüklerini bitireceğini düşünürler. Bir erkek için özgürlük çok önemlidir. İstediğini istediği zaman yapmak ve istediği yere rahatlıkla gidebilmek ve hiç kimseye hesap vermemek genel bir erkek özelliğidir. Bu alışkanlıklardan vazgeçmek için bir erkeğin çok ciddi aşık olması gerekmektedir. Oysa, evlilik özgürlüğü kısıtlamaz sadece öyle olacağı düşünülür.

evlilik 2

Özel kişisel hayatın kaybedileceği korkusu taşırlar. Evde istediği zaman yemek yemek, film seyretmek, maç izlemek, erkek arkadaşlar ile okey oynamak gibi kişisel alanların, hobilerin kaybedileceği korkusu yaşanır.

evlilik4

Kendini evlenecek ve bir aile kuracak olgunlukta görmemek. Erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşırlar. Bu nedenle kendilerini bir aile kuracak olgunlukta hissetmeleri için aşk ve sevgi gereklidir. Evlilik için o özel kadını bulmak önemlidir.

evlilikkk

Yaşadıkları ilişkilerdeki kötü tecrübelerden korkmak. Kötü bir ilişki yaşayan ve kaprisli, sıkıntılı kadınlar ile birlikte olan ve çok çeken erkekler genelde evlilikten korkarlar.
One Response
  1. Anonim Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.