Menu

En kötü Yunan tanrıları

kötü yunan tanrıları

Eski Yunan mitolojisi, tanrıları ve mistik olaylarıyla oldukça ilginç. Birbirinden değişik efsanelerin anlatıldığı eski Yunan mitolojisinde, tanrıların insanlara ve kendi aralarında birbirlerine karşı yaptıkları birçok hikaye anlatılmaktadır. Yunan tanrıları içinde kötülükleriyle ünlü olan bildiğimiz Yunan tanrıları da vardır. İşte, en kötü Yunan tanrıları;

zeus

Zeus: Çok fazla metresi olan Zeus, boğa şekline girerek Europa’ya tecavüz etmiştir. Kendisini taklit eden bir genci yıldırımıyla öldüren Zeus, düğününe gelmek istemeyen bir kadını kaplumbağaya çevirmiş. Çok çirkin diye oğullarından birini Olympos dağından atarak öldürmüş, Prometheus’un ciğerini dev bir kartala her gün yedirmiş.

poseidon

Poseidon: Çocuk yaştaki Medusa’ya tecavüz eden Poseidon, kız kardeşi Demeter’e de tecavüz etmiş. Bir boğaya kral Minos karısına tecavüz ettiren Poseidon, keyfe keder depremler meydana getirmiş.

ares

Ares: Evli olan Afrodit’le birlikte olan Ares, Afrodit’i seven başka bir tanrı Adonis’i öldürmüş. Oturduğu tahtı insan derisinden yapılmış olan Ares, o kadar kötü bir tanrıymış ki Yunan halkı onun şehirlerinde oturmak bile istemezmiş.

pan

Pan: Sevdiği kadın Syrinx’i flüte çeviren Pan, diğer sevdiği kadın olan Echo’yu da öldürtmüş. Kendi pisliğini koyun derisine sarmalayarak ay tanrıçası olan Selene’yı kandırmış.

hephaestus

Hephaestus: Gereğinden fazla metresi olan Hephaestus, karısı olan Afrodit’i Ares’le aynı yatakta basmış, onları Olympos dağında herkese ifşa etmiş.

dionysus

Dionysus: Sürekli eğlence partileri düzenleyen Dionysos, kendi annesine Pentheus’u parça parça etmesini sağlamış, kendi oğlunu da kral Lycurgus!a öldürtmüş.

hades

Hades: Theseus ve Pirithous’u yer altında yılanlarla birlikte hapsetmiş, Persephone’yi de kaçırarak türlü eziyetlerle hayatını kabusa çevirmiş.

Son 50 Yorum
  1. No matter
  2. Mert Kaplan
  3. .....
  4. ece
  5. Enes Küçük
    • Hemera
    • Alperen Aykut

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.