Menu

Ekonomik ve ihtişamlı düğün nasıl yapılır

düğün baş

Evlenecek olan çiftlerin en büyük sıkıntısı düğün yapmaktır. Düğünler ekonomik olarak bütçeleri zorlamaktadır. Bu nedenle, bazı çiftler düğün yapmadan evlenirler. Fakat, ekonomik bir düğün planlaması yapabilirsiniz. Nasıl mı?

düğün1

Öncelikle bir davetli listesi hazırlanmalıdır.  Bu listeye sadece yakın akrabalar ve arkadaşlar eklenmelidir. Her iki aile ile konuşun. Listede elemeler yapılsın. Unutmayın, az sayıda davetlinin olduğu düğünler daha sıcak ve samimi olurlar. Üstelik, düğünü yapacağınız mekan, kişi başı fiyat verdiğinden bütçenize uygun da olacaktır.

düğün2

Düğünde illa yemek vermek zorunda değilsiniz. Açık büfe veya kokteyl tarzı bir düğün tasarlanabilir. Böylece yemek masrafından da kurtulmuş olacaksınız.

düğün3

Genelde, düğün organizasyonu yapılan mekanlarda hafta sonları daha pahalıdır. Bu nedenle, hafta arası evlenebilirsiniz. Merak etmeyin, sizi seven dostlar ve arkadaşlar hafta arası akşam da düğüne gelecektir. Böylece, mekanın fiyatı çok düşecektir.

düğün5

Mutlaka bir düğün organizasyon firması ile anlaşın. Organizasyon firmaları, sürekli düğün yaptıklarından mekanlar, yemek ve müzik konusunda özel indirimlere sahiptir. Çok daha ucuz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

kır düğünü

Kır düğünü tercih edin. İnsanlar, doğa ile iç içe olduklarında çok lüks aramazlar. Böylece, düğününüzde ki herşey herkesin çok hoşuna gidebilir. Hatta, unutmayın, düğününüz bir ömür boyu da konuşulacaktır.

kır düğünü1

Mutlaka, bütçeyi planlayın. Çok küçük bundan bir şey olmaz dediğiniz kalemleri bile yazın ve hesaplayın.

Son 50 Yorum
  1. Abdullah Çağrı ELGÜN
  2. Manana Creative

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.