Dünyanın en zengin evcil hayvanları
Menu

Dünyanın en zengin evcil hayvanları

zengin hayvanlar

Hayvanlar bizimle birlikte aynı dünyayı paylaştığımız canlılardır. Bizim kadar yaşam hakkına sahiptirler. Pek çok hayvan hunharca ve sadece zevk için öldürülüyor. Dünya bu konuda kanunlar ile çerçeveler yaratmaya çalışıyor. Bazı hayvanlar ise, inanılmaz şanslılar. İşte, dünyanın en zengin evcil hayvanları ;

pontiac

Pontiac ;

Hot in Cleveand dizisinden tanıdığımız Betty White, Pontiac ismini verdiği Golden Retriever köpeğini o kadar seviyor ki, onun ve diğer hayvanlarının bakımı için 5 milyon dolarlık bir banka hesabı açtı. Böylece, ona bir şey olsa bile köpeği refah içinde yaşayacak.

gigoo

Gigoo ;

İlla zengin hayvanlar köpek ya da kediler olmak zorunda değil. İsmi Gigoo olan bir tavuk, yayıncılık kralı kabul edilen Miles Blackwell sayesinde 10 milyon dolarlık bir servete sahiptir.

tommaso

Tommaso ;

İtalyan emlak zengini çocuksuz bir dul olan Maria Assunta, 4 yaşında olan bu kediyi ölmek üzereyken kurtardı. O nu o kadar çok sevdi ki, 2011 yılında öldüğünde  tüm nakit ve Roma, Milano ve Calabria’da ki tüm gayrimenkullerini de kedisine bıraktı.  Hatta, yazdığı vasiyetnamede kedisinin bakımı ve parası için avukat bile atadı.

blackie

Blackie ;

Dünyanın en zengin kedisi olarak Guinness rekorlar kitabına giren Blackie, Ben Rea tarafından bırakılan 25 milyon dolarlık bir servete sahiptir. İnanılması çok zor ama o öldükten sonra varsa çocuklarına kalacak olan bir mirastır.

tobby

Toby Rimes ;

Bu güzel kaniş, sahibi olan Ella Wendel tarafından 92 milyon dolarlık bir miras ile ödüllendirildi. Bu köpek, hepimizden çok daha zengin..

gunther

Gunther 4 ;

Alman kontes Karlotta Lieberstein öldüğünde, Gunther 3’e 372 milyon dolar bıraktı. Gunther 3 ölünce, miras oğlu Gunther 4’e transfer edildi. Miami’de bir konak ve Bahamalarda villalar olmak üzere ciddi bir mal varlığı olan köpek, sahibinin isteği üzerine havyar ve biftek yemektedir. Ne diyelim, hayırlısı…