Menu

Dünyanın en zehirli yılanları

zehirli yılanlar

Yılanlar, genellikle çok korkulan hayvan türlerinden biridir. Birçok çeşidi olan bu sürüngenlerin zararsız türlerinin yanı sıra, zehirli ve çok tehlikeli olan türleri de bulunmaktadır. İşte, en zehirli yılan türleri;

fierce yılanı

Fierce Yılanı: Masum gibi görünen, fakat dünyanın en zehirli yılanı olarak bilinen bu yılan, tek bir ısırması neticesinde 100 kişinin ölmesine yetecek kadar zehir salgılıyor.

common brown yılanı

Common Brown Yılanı: Bu yılan türü Avustralya’da yaşamaktadır. Rengi nedeniyle zor fark edilen bu yılanın tek bir ısırması ile akıttığı zehrin gücü 50 kişiyi öldürmeye yetecek kadardır.

taipan yılanı

Taipan Yılanı: Fare ve solucan cinsi hayvanlarla beslenen bu yılan, büyüdüğünde 3-4 metreye kadar uzayabiliyor. Bir ısırmasıyla 25 kişiyi öldürebilecek etkide zehir akıtabilmektedir.

eastern tiger yılanı

Eastern Tiger Yılanı: Avustralya’nın güney ve batısında yaşayan bu yılan türü, yetişkinliğinde 2 metre boya ulaşıyor. Agresif bir yapıya sahip olan bu türün tek bir ısırığı, 21 kişiyi çok hızlı bir şekilde öldürecek güçtedir.

Riesvie Tiger yılanı

Riesvie Tiger Yılanı: Kuşlar ve küçük memeli hayvanları yiyerek beslenen bu yılan, son yıllarda keşfedilen türlerden biridir. Tek bir ısırığıyla 18 kişiyi öldürebilecek bir zehir salgılamaktadır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.