Dünyanın en yardımsever 5 hayvanı
Menu

Dünyanın en yardımsever 5 hayvanı

hayvanlar

Dünyamızı bizimle paylaşan hayvanlar bazen yaptıkları hareketler ve davranışlar ile bizi çok şaşırtıyorlar. Pek çok yaşayan insanın bu hareketlerden ders alması ne yazık ki gerekiyor. İşte dünyanın yardımsever 5 hayvanı ;

afrika kurbağası

Afrika erkek kurbağası ; Güney Afrika’da yaşayan bu kurbağa türü, çocuklarını korumak uğruna ölüme gitmektedir. Su içinde bir tehtit ile karşılaştığında direk olarak çocuklarının üstüne çıkar, timsah ve yılan gibi zararlılara gerekirse kendini yem ederek onları kurtarır. Bu nedenle baba Afrika kurbağası olarak da anılır.

vampir yarasalar

Vampir yarasalar ; İnsanlar ve hayvanların kanını emerek yaşayabilen bu hayvan çok sevimsiz olsa da garip özellikleri ile şaşırtıyorlar. Hasta ve avlanamayan arkadaşları için gece avlanıp onları da beslemektedirler. Bu nedenle düşenin dostudurlar.

yunuslar

Yunuslar ; Dünyanın belki de en yardımsever hayvanı kabul edilen yunuslar, yaptıkları ile şaşırtıyor ve halen araştırılıyor. Dünyada pek çok noktada kendisine bir yunusun yardımcı olduğunu söyleyen pek çok insan var. Son haber Yeni Zellanda’dan, denize giren bir grup yüzücünün bir süre sonra bir yunus sürüsü tarafından etrafları çevriliyor. Yunuslar gittikçe çemberi daraltıyor ve su püskürtüyor ve yüzücüler kokarak kıyıya geri dönüyor. Bir süre sonra etrafı köpek balıkları sarıyor. Yunuslar, insanları köpek balığına karşı uyarıyor.

karıncalar

Karıncalar ; Özellikle Amazon ormanları su baskını yaşadığında karıncalar birbirlerine gövdelerinden bağlanarak suyun üstünde bir sal oluşturuyor. Bu sala kraliçe karınca ve yavruları alınarak kıyıya kadar yüzülüyor. Bu yolculukta pek çoğu ölse de koloninin devamı için bu fedakarlık yapılıyor.

köpekler

Evlat edilen köpekler ; Anne köpeklerden bazıları anneleri olmayan kedi, kaplan, sincap ve geyik gibi pek çok hayvan yavrusunu evlat edinerek süt verirler. Üstelik koruma güdüsü ile kimseyi onların yanına yaklaştırmazlar.
One Response
  1. hayvan sevenler Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.