Menu

Dünyanın en pahalı 10 şehri

dünyanın en pahalı şehirleri

Dünyada yaşanabilecek güzellikte olan birçok şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerde yaşamak isteyenler için, ciddi bir gelirlerinin olması gerektiğinin altını çizmek de lazım. Ülkemizde çok rahatlıkla alabileceğimiz bir somun ekmeğin bile çok yüksek bedellerle satıldığı, yaşamın pahalı olduğu bu şehirleri derledik. İşte, dünyanın en pahalı 10 şehri;

tokyo

Tokyo – Japonya: Son yirmi yılda 14 yıl boyunca dünyanın en pahalı şehri olmaya devam eden Tokyo’da bir ekmek 9 dolar civarında.

SONY DSC

Osaka – Japonya: Dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında ilk iki sırayı Japonya’nın iki önemli şehri yer almaktadır. Osaka’da ise bir ekmek yaklaşık 8 dolar.

sydney

Sydney – Avustralya: Sdyney son yıllarda en pahalı şehirler listesindeki yerini üçüncü sıradan aldı. Bu şehirde 1 ekmeğin fiyatı da 5 dolar civarında.

oslo

Oslo – Norveç: Dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında dördüncü, Avrupa’nın da en pahalı şehirleri arasında ilk sıradadır. Bir adet ekmek Oslo’da 6 dolardan fazla.

melbourne

Melbourne – Avustralya: Dünyanın en pahalı şehirleri arasında Avustralya’dan diğer bir şehir de Melbourne. Bir somun ekmeğin fiyatı da yaklaşık 5 dolar.

singapur

Singapur: Asya’daki diğer bir pahalı şehir de Singapur’dur. Asya’nın finans merkezinde 1 somun ekmek 3 dolardan fazla.

zürih

Zürih – İsviçre: Geçen yıllarda dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında birinciydi. Zürih’te 1 somun ekmeğin fiyatı tam 6 dolar.

paris

Paris – Fransa: Avrupa’nın ve Dünyanın en çok turist çeken ülkesinin başkenti Paris’te 1 somun ekmeğin fiyatı 8 dolar.

Caracas – Venezuela: Amerika kıtasında listeye giren şehir ise Venezuela’nın başkenti Caracas. Bu şehirde 1 somun ekmek 9 dolardan fazla.

cenevre

Cenevre – İsviçre: Dünyanın en pahalı şehirleri listesinde onuncu olan Cenevre’de bir somun ekmek yaklaşık 6 dolar civarında.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.