Dünyanın en havalı 7 klasik otomobili
Menu

Dünyanın en havalı 7 klasik otomobili

Chrysler D'Elegance 1952

Otomobil tutkusu, otomobilin icat edilmesinden itibaren sürekli büyüyen bir duygu olmuştur. Bugün klasik olmuş birçok otomobil markası var. Dönemin çizgilerini yansıtan birbirinden güzel ve alımlı klasik otomobiller hala insanların gözdesi olmaya devam ediyor. İşte, dünyanın en havalı 7 klasik otomobili;

Chevrolet Corvette 1953

Chevrolet Corvette (1953): Corvette, Amerika’nın iki koltuklu ilk spor otomobilidir. O dönem için yeni olan kompozit malzemeden ve çelik parçalardan üretilmiştir. Altı silindirli bir motora sahip olan Corvette, iki hızlı otomatik şanzımana sahiptir.

Chrysler D'Elegance 1952

Chrysler D’Elegance (1952): Bu klasik otomobil binek otomobillerin tüm özelliklerine haiz ve de spor araçta olması gereken her türlü donanıma sahiptir. Avrupa’da Amerikan kavramının popüler olmasında önemli bir rolü olan cupe bir klasik otomobildir.

Chrysler Thunderbolt 1941

Chrysler Thunderbolt (1941): Yıl 1941 ve Chrysler büyüyen ve teknoloji sahibi bir şirket olduğunu dünyaya göstermek için bu otomobili tasarladı. Buton araba olarak da adlandırılan bu klasik otomobilde ilk defa kullanılan düğmelerle bagaj kapağı ve pencereler ekstra bir çaba gerektirmeden açılabiliyordu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

De Lorean DMC-12 (1981): 1981 ve 1982 yıllarında DeLorean motor Company tarafından üretilen bir spor otomobildir. Şirketin üretiği tek model olan bu otomobil De Lorean olarak bilinir. Otomobil hepimizin bildiği gibi “Geleceğe Dönüş” adlı film üçlemesinde de yer aldı.

GM Futurliner Parade of Progress 1950

GM Futurliner Parade of Progress (1950): 1940 ile 1956 yılları arasında üretilen 12 araçtan biridir. GM tasarım grubu tarafından tasarlanan bir taşıma aracıdır.

Oldsmobile F-88 1954

Oldsmobile F-88 (1954): Ellili yıllarda Harley Earl, Bill Mitchell, Ken Pickering ve Zora Duntov Oldsmobile için bir roadster üretmek istediler. Yaptıkları bu aracı bazı araç şovlarında görücüye çıkardılar, ancak istedikleri ilgiyi göremediler. Projenin durdurulmasından önce 4 adet üretilmiştir.Pontiac Bonneville Special 1954

Pontiac Bonneville Özel (1954): Konsept bir otomobil olarak GM tarafından 1954 yılında üretildi. Pontiac’ın iki koltuklu olarak üretilen ilk otomobilidir. Tasarımcıları tarafından yenilikçi bir otomobil olarak tasarlanmış.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.