Dünyanın en gereksiz 5 festivali
Menu

Dünyanın en gereksiz 5 festivali

gereksiz festivaller

Dünyadaki birçok ülkede birbirinden değişik festivaller gerçekleştirilmektedir. Kimi bereketi, kimi en önemli ürünlerinin tanıtımını kimi de bazı dinsel öğeleri içermektedir. Ama bazı festivaller var ki olsa da olur olmasa da olur cinsinden… İşte, dünyanın en gereksiz 5 festivali;

Ağlayan bebek festivali

Naki Sumo / Ağlayan Bebek Festivali – Japonya: Hiçbir anne bebeğinin ağlamasına dayanamaz ve onu sakinleştirmeye çalışır. Naki Sumo festivalinde bebeklerin ağlamaları ve feryat etmeleri teşvik ediliyor. 400 yıllık bir gelenek olan festival Tokyo’da Sensoji Tapınağında gerçekleştiriliyor.

at güreşi festivali ispanya

Rapa das Bestas / At Güreşi Festivali – İspanya: İspanya’nın Galiçya bölgesinde yapılan eski bir festivaldir. At terbiyesini anlatan festivalin Tunç çağına uzanan bir festival olduğu düşünülmektedir. Kadın ve erkekler vahşi atların kuyruklarını ve yelelerini kesmek için onlarla güreş yapmaktadır.

plastik çörek koprama festivali

Cheung Chau Bun / Plastik Çörek koparma festivali / Hong Kong: Bu festival Hong Kong’un en ilgi çeken festivallerinden biridir. Yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki bir topuz kule üzerinden en fazla plastik çöreği koparmaya dayalı bir festival. Tırmanış sırasında büyük bir çekişme yaşanmakta hatta şiddete kadar da gidebilmektedir.

testis festivali

Testis Festivali – ABD: Her yıl sonbaharda Montana’da boğa testisi yeme festivali düzenlenmektedir. Boğaların testisleri istiridye, ekmek ve bira ile marine edilmekte sonra kızartılarak yenmektedir.

yaz çamur festivali

Boryeong Festivali / Yaz Çamur Partisi – Güney Kore: Yaz aylarında yapılan bir festivaldir. İlk çamur festivali 1998 yılşında yapıldı ve 2006 yılındaki festivale 1,5 milyon kişi katıldı. Katılımcıların çoğunluğu Güney Koreli olup, son dönemde yabancı turistler de festivale katılmaktadır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.