Dünyanın en genç yetenekleri
Menu

Dünyanın en genç yetenekleri

dünyanın en yetenekli insanları

Bazı insanlar, doğuştan yetenekli, akıllı doğarlar. Bu tarz insanların bir kısmı sporcu, yazar, ressam hatta bilim adamı olarak dünyamıza ve hayatımıza çok şey katıyorlar. Bu tarz insanlar hemen diğer insanlardan sıyrılıyor ve keşfediliyorlar. İşte, doğuştan yetenekli insanlar ;

jordan romero

Jordan Romero ; Amerikan vatandaşı olan Jordan, dünyanın en yüksek 7 dağına 15 yaşından önce tırmanarak dünya rekorunu elinde tutuyor. 10 yaşında Klimanjaro’ya, 13 yaşındayken Everest’e tırmanan dağcı, dağcılık konusunda doğuştan yeteneğe sahiptir.

eliana smith

Eliana Smith ;  daha henüz 7 yaşında olan Eliana, radyoda bir program yapmaya başladı. Programında, insanların dertlerini dinliyor ve onlara öneriler sunuyor. Eşinden ayrılan, naile ve iş sorunu olanlar ona danışıyor. Eliana için, geleceğin en yetenekli  televizyon ve radyo yıldızı, yazarı olarak bakılıyor.

willam joseph

William Joseph Mosconi ; Amerika’da yaşayan William, 6 yaşında Amerikan Profesyonel Bilardo takımına girdi. Ülke çapında çok önemli turnuvalar kazandı. Dünya bilardo şampiyonu ile 7 yaşında maç yaptı. Bilardo masasına sandalye ile uzanan bu küçük çocuk, 11 yaşında Bilardo şampiyonu, 20 yaşında 15 kez dünya şampiyonu oldu.Bilardonun gelmiş geçmiş en büyük yeteneği kabul edilir.

fabiano

Fabiano Luigi Caruana ; İtalyan asıllı bir ailenin Amerika’da yaşayan çocuğu olan Fabiano, 14 yaşında satranç şampiyonu oldu. Bugün dünyada en iyi satranç ustası olarak biliniyor.

kripke

Saul Aaron Kripke ; Bugün yaşayan en büyük filazof kabul ediliyor. Lisede okurken, Harward üniversitesinden ders vermesi için teklif aldı. Liseyi bitirdikten sonra Harward üniversitesinde okudu. Üstün zekalı kabul edilen Saul, felsefe alanında Nobel’e eşdeğer olan Schock ödülünü almıştır.

dünyanın en küçük ressamı

Aelite Andre ; Avustralya’da yaşayan Aelite, 2 yaşındayken soyut resim yapmaya başladı. 2 yaşında sergisi açılan ilk ressam oldu.Yeteneği ile dünyayı kendine hayran bıraktı.  Halen resimleri sanat dünyasını şaşırtıyor.

gregory smith

Gregory Smith ; 1990 yılında doğan Gregory, 2 yaşında okumayı, 10 yaşında üniversiteyi okudu. Uluslararası Gençlik Savunucuları Derneğini kurdu. Birleşmiş Milletlerde konuşma yaptı. Barış için yaptığı çalışmalar nedeni ile 4 kez Nobel’e aday oldu. Bunların hepsini 20 yaşından önce yaptı.

michael kearney

Michael Kevin Kearney ; 10 yaşında üniversiteyi bitirdi. 17 yaşında üniversitede öğretmen oldu. Guiness rekorlar kitabında en küçük yaşta üniversite mezunu olarak girdi. Fakat, o Kim 1 milyon ister yarışmasında büyük ödülü kazanınca dünyada meşhur oldu.

cleopatra

Cleopatra Stratan ; 2002  Moldova doğumlu olan Cleopatra, en genç albüm çıkaran kişidir. 3 yaşında albümü çıkmıştır. MTV müzik ödüllerinde kendi ülkesinde hit şarkı çıkaran kişi olarak ödül aldı. 3 yaşında yazdığı şarkı başına 2.500 lira kazanıyordu.

akrit jaswall

Akrit Jaswal ; 1 milyar nufuslu olan Hindistanın IQ’su en yüksek kişisidir. 2000 yılında evinde cerrahi ameliyat yaptı böylece dünya onu tanıdı. Tıp konusunda dahi kabul edilir ve Hindistan’ın en genç Tıp öğrencisi oldu. Şu anda kanseri çözmeye yönelik çalışıyor.