Menu

Dünyanın en genç 5 milyarderi

milyarderler

Bazı insanlar zengin bir ailenin çocuğu olarak doğarlar bazıları da kendi şanslarını yaratarak sonradan zengin olurlar. Dünyada iş hayatında şansı yakalayarak çok erken yaşlarda milyarder olan insanlar ;

mark

Mark Zuckerberg ; Facebook’un yaratıcısı olan Mark Zuckerberg, 15 milyar dolar ile listenin birinci sırasındadır. Bu rakam sürekli artmaktadır. Eğer facebook bir ülke olsaydı emin olun dünyanın en büyük ülkesi olurdu.

sean parker

Sean Parker ; Daha çok küçük yaşlarda Napster’ı kurmuş daha sonra Facebook’un yöneticiliğini yapmış olan Sean Parker, Spotif’inin sahibidir. Servetinin yaklaşık olarak 2.2 milyar dolar olduğu düşünülmektedir.

eduardo savarin

Eduardo Saverin ; Listenin belki de en şanslı isimlerinden olan Eduardo, zengin bir ailenin oğlu olmasına rağmen, Facebook ortaklarından ve bir çok dijital şirketin de sahibidir. Şu anda 30 yaşlarında olmasına rağmen serveti 2.1 milyar dolardır.

scott duncan

Scott Duncan ;Kamyon satan bir babanın müthiş zengin olan oğludur. Şu anki serveti yaklaşık olarak 1.3 milyar dolardır. Fakirlikten inanılmaz bir servet sahibi olmuştur.

dustin

Dustin Moskovitz ; Facebook’un kurucularındandır. Bugün hala %8 hisse ona aittir. Başka dijital firmalara ortaklığı hala devam etmektedir. Bugün servetinin yaklaşık olarak 2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.