Menu

Dünyanın en garip 5 insanı

garip insanlar

Dünyada yaşayan insanlar  farklı özellikleri ile bizi şaşırtıyorlar. Bazıları hayatı boyunca uyumuyor, bazıları ise metaller dahil her şeyi yiyebiliyor. işte farklı özellikleri ile dünyanın en garip 5 insanı ;

uyumayan adam

Uyumayan adam ; Taylandlı Hai Ngoc, 1973 yılında bir ateşli hastalık geçirir ve ondan sonra hiç uyuyamaz. Çiftçilikle uğraşan adam, her gün eve giderken 50 kg.’lık gübre çuvalı taşıyor , 6 çocuğu ile bahçe ekiyor, hasat yapıyor. üstelik geceleri bekçilik yaparak ek gelir elde ediyor. Uyuyamanın sağlığını etkilemediğini ve kendini çok iyi hissettiğini söylüyor. uzmanlar uykusuzluğa sadece 11 gün dayanabildiğimizi bu süreden sonra ölümlerin bile olabileceğini söylüyor.

ikizini taşıayan adam

İkizini karnında taşıyan adam ; Hindistan’da yaşayan Sanju Bhagat, tüm yaşamı boyunca kocaman bir göbek ile yaşamıştır. İşin ilginç yanı hiç doktora gitmemiştir. 1999 yılında ağrı çekmeye başlayınca doktora gitmiş, doktorda karnında bir ur olduğunu söyleyerek onu ameliyata almış. karın kesildiğinde litrelerce su, bacaklar, saçlar ve gövdesi olan bir cenin ortaya çıkmıştır. Sanju, hayatı boyunca ikizini karnında taşıyan tek kişidir.

saklanan adam

2. Dünya savaşından sonra 28 yıl saklanan adam ; Japon ordusunda görevli olan Shoichi Yokoi, 1941 yılında Guam’a yollanmış. 1944 yılında Amerikan askerleri adayı ele geçirince kaçan adam, ormanda saklanmış. 1972 yılında Guam’ın en ücra köşesinde bir mağarada bulunduğunda, aradan tam 28 yıl geçmişti. Savaşın bittiğini öğrenen adam saklanmaya devam etse de ülkesi Japonya’ya geri gönderilmiştir.

havalimanında yaşayan adam

1988 yılından beri havalimanın da yaşayan adam ; Mehran Karimi, 1988 yılından bu yana Charles de Gaulle Havalimanında yaşıyor. Ülkesi İran’da mahkum edilen ve işkence gören bu adam Avrupa’da başvuru yaptığı yerlerden sonuç alamamış ve evrakları tam olmadığından alandan çıkamamış. Bu adam, çantaları ve havalimanı arabası ile kalkış alanında yaşıyor. Buradan ayrılınca sınır dışı edileceğinden bu alandan dışarıya çıkmıyor.

yemek yiyen adam

Herşeyi yiyen adam ; Michel Lotito yenilmemesi gereken her şeyi yiyen bir adam. Metal, cam, lastik, televizyon hatta uçak bile yiyebiliyor. Bir Cessna uçağını yemek tam 2 yıl kadar sürmüş ve yanında bol mineralli yağ tüketmiş.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.