Dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parkları
Menu

Dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parkları

eğlence parkları

Dünyada pek çok tema park var. Tüm dünya insanları bu eğlence parklarına bayılıyor. Geçen yıl dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parklarının listesi yayınlandı. İşte, dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parkları ;

disneyland paris

Disneyland Paris, 11 milyon 200 bin ziyaret ;

12 Nisan 1992 yılında açılan Disneyland Paris, 140 dönümlük bir arazi içinde kurulmuştur. Paris’in hava şartlarına uyumlu olarak parkın tasarımında değişikler düzenlenmiştir. Kapalı açık yürüyüş yolları, otel, restoran, iki malikane, 1 kale uzay dağı olmak üzere pek çok alanı vardır. Dünyadan ziyaretçi çekmektedir.

disney tokyo

Disney Sea, Tokyo, 12.656 bin ziyaret ;

Parkın 4 milyar dolara mal olması yüzünden en pahalı tema park olduğu düşünülüyor. 2001 yılında açılmıştır. Deniz keşif temalı olan parkda, Akdeniz, Waterfront, Lost River, Delta, Port Discovery, Mermaid Lagoon, Arap sahili ve Mysterious adaları vardır. Bu park, dünya merkezine yolculuk gibidir. Ayrıca Walt Disney karakterleri ile tam bir keşif parkıdır.

tokyo disneyland2

Disneyland Tokyo, 14.847 ziyaret ;

Walt Disney lisansı ile kurulan park, 1983 yılında açılmıştır. Dünya alışveriş merkezi, Adventureland, Westerland, fantasyland, Tomorrowland, yaratıklar ülkesi gibi alanları vardır. Uzay dağı, western river, canavarlar gibi alanlarda kurulmuştur. 2011 yılında Tokyo’da olan depremde, 20 bin kişi ulaşım araçları çalışmadığından burada gecelemiştir.

kalifornia disney

Disneyland Resort 2, Kaliforniya, 15.963 ziyaret ;

1955 yılında Walt Disney’in kendisinin gözetiminde açılan parktır. Açılışından günümüze kadar sürekli yenilenen ve gelişen bir yerdir. Bu nedenle Disney temalı parkların en iyisi kabul edilir. 2001 yılında, resort2 bölümü eklenmiş ve park çok daha büyümüştür.

florida

Disney Worl Resort Magic Kingdom, Florida, 17.536 ziyaret ;

1971 yılında açılmıştır. Sadece 5 kez kapanmıştır. Floyd, Franses, Wilma ve Charly  kasırgalarında ve 11 Eylül terör saldırısında park kapalı tutulmuştur. Gizli tünelleri, pek çok alanı ile en iyi parklardan kabul edilir.