Dünyanın en çılgın 7 oteli
Menu

Dünyanın en çılgın 7 oteli

dünyanın en çılgın otelleri

Birçok ülkede görmek ve gezmek isteyeceğiniz ilginç ve şaşırtıcı mekanlar vardır. Ama bazı yerler var ki bunları görmenin yanı sıra oralarda kalmak da isteyeceksiniz. Konuklarını sıra dışı ve çılgın ortamlarda ağırlamak ve adından söz ettirmek isteyen bazı oteller, birbirinden ilginç tasarımlarla bizleri şaşırtıyor. İşte, dünyanın en çılgın 7 oteli;

9h otel japonya

9h Otel – Japonya: Dünyanın ilk lüks kapsül oteli olan h9 otel, 2009 yılının Aralık ayında hizmete girmiş. Adından da anlaşılacağı gibi otelde konaklayanlar 9 saatlik bir dinlenme, 7 saatlik bir uyku ve duş yapma imkanı elde ediyor ve toplam 17 saatliğine oda kiralayabiliyorlar.

corona save the beach otel italya

Corona Save The Beach Otel – İtalya: Tamamıyla çöpten yapılmış olan otel, sahilleri korumak amacıyla Avrupa sahillerinden toplanan çöplerden yapılmış. Alamn sanat.ı HA Schult tarafından tasarlanan otelin toplam beş odası bulunuyor.

dog bark park inn abd

Dog Barg Park Inn – Idoha / ABD: Av köpeği şeklindeki otel, Konuk evi olarak tasarlanmış. Bir av köpeğinin içine yerleştirilmiş yatak ve köpeğin kafasında yer alan ikinci bir uyuma alanıyla rahat bir uyku ve dinlenme imkanı sağlıyor.

hamster otel fransa

 Hamster Otel – Fransa: Hamster kafesi gibi görünen bu otel Fransa’nın Nantes şehrindedir. Burada konaklamak isteyen insanlara bir Hamster gibi hissetmeleri için şans veriliyor. Hamster’ların kullandığı aletlerin benzerleriyle konuklarına spor ve egzersiz yapma imkanı sağlayan çılgın bir otel.

inntel hotel hollanda

Inntel Otel – Hollanda: Tipik Hollanda evlerinin bir yığın halinde üst üste görünmesiyle oluşturulmuş bir çılgın otel tasarımı daha. 11 katlı olan otelde toplam 160 oda bulunuyor.

dünyanın en çılgın otelleri

Tianzi Otel – Çin: Dünyanın en büyük imajlı binası olan Tianzi otel Çin’in Hebei bölgesinde bulunuyor. 10 katlı olan otelin görüntüsünü oluşturan üç imajın ifade ettiği mesaj iyi şans, refah ve uzun ömürdür.

V8 hotel almanya

V8 Otel – Almanya: V8 otel Alamnya’nın Stutgart kentinde bulunan araba temalı bir oteldir. Eski araba tutkunu biriyseniz bu otel belki de tam size göre.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.