Menu

Dünyada yenilen garip yemekler

yemek baş

Bu listeyi hazırlarken bazılarını listeden özellikle çıkardık. O kadar kötü ve iğrenç gözüküyorlardı ki aralarında en usturuplu olanları seçtik. İşte, dünyada yenilen garip yemekler ;

fil yemek

Afrika’da kabileler arsında eti en değerli, hayvan kabul edilmektedir. Bizler sadece dişleri için avlandıklarını zannederken meğerse eti de yeniliyormuş. yaklaşık bir filden 450-500 kilogram arası et çıktığından yakalayıp, kesen ve satanlara da çok para kazandırıyor. Çünkü Afrika mutfağında geleneksel olarak fil eti çok beğeniliyor. Nesli tükendiğinden koruma altında ki fillerin avlanması şu an yasaktır.

goril yemek

Afrika’nın bir diğer önemli yemeği goril ve şempanze etinden yapılıyor ayrıca bu statülü bir yemek olarak kabul ediliyor. Nesli tükendiğinden hükümetler yasaklasa da kabileler halen goril ve şempanze avlayarak yemektedirler.

ipek böceği yemek

Kore’de en önemli yemeklerin içinde olan ipek böceği larvası çok lezzetli bulunuyor. Larvalar şişlerde kızartıldığı gibi haşlanıp ezilerek sos halinde de kullanılıyor. Bir gün yolunuz Kore’ye düşerse sıklıkla karşılaşacağınız bu yemeği tadabilirsiniz. Tabi ki, mideniz elverirse.

kaplumbağa yemek

İngiltere’de 16 ve 17. yüzyılda çok tercih edilen kaplumbağa çorbası ve eti nesli tükendiği için yasaklanan bir yemektir. Asya’da yasak olmasına rağmen, deniz kaplumbağaları halen yemek olarak pişirilmektedir. Amerika’da ise bazı deniz kaplumbağaları yasal olarak avlanmaktadır.

karınca yemek

Dünyanın neredeyse yarısında karınca yenmektedir. Bazı ülkelerde sos, kızartılarak bazen de örneğin Fransa’da çikolatalara katılmaktadır.

kirpi

Ölümlere sebebiyet veren kirpi balığı özellikle Japonya’da korkmadan tüketilmektedir. Çok güçlü bir zehir olan bu balığın üstelik panzehiri de yoktur.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.