Sağlığa en faydalı mucize besinler
Menu

Doğanın hediyesi 10 mucize besin

kokteylll

Doğanın bizlere hediyesi muhteşem lezzetlerinin yanı sıra, aynı zamanda sağlığımıza mucizevi faydaları olan sayısız nimetlerden sadece 10 tanesini sizler için derledik, alışverişe çıkarken listenize eklemeyi sakın unutmayın…

İşte Sağlığımıza faydalı 10 mucizevi besin…

kırmızı elma

Elmanın sağlığa faydası

Lif oranı yüksek, aynı zamanda antioksidan özelliği olan bu mucizevi meyveyi mutlaka buzdolabınızda bulundurun. Kilo vermenizde yardımcı olmasıda ayrı bir sürpriz…

zeytinyagii

Zeytinyağının sağlığa faydası

Elinizden geldiği kadar kilerinizde sadece zeytinyağı bulundurun. Kalp sağlığınızı desteklerken, Anti-inflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal olarak ta etkindir.

salkim domates

Domatesin sağlığa faydası

Antioksidan gücü oldukça yüksektir ve kalp hastalığı ile osteoporoz riskini azaltmada yardımcıdır. UV hasarlarını en aza indirir. Her zaman yemeklere ve salataya eklemeyi unutmamanız sizin yararınıza olacaktır..

muz salatasi

Muzun sağlığa faydası

Muhteşem lezzeti ile Potasyum ve vitamin B-6 ile doludur. Çok lezzetli ve doyurucu bir aperatiftir. Süt ve yoğurt ile birlikte de lezzetli olur. ishali önlemek için de yardımcı bir besin kaynağıdır…

havuccc

Havuçun sağlığa faydası

Bu mucizevi besinin, Gözler konusunda ününü biliyorsunuz. Havuç yemek göz sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Ayrıca beta-karoten açısından oldukça etkili.

bitter çikolatası

Bitter Çikolatanın sağlığa faydası

Kolesterol dengesini ayarlarlarken, antioksidan etkisi vardır, kan şekerini düşürür ve bileşik flavanoller, inflamasyon azaltır. Elbette her şeyde oldğu gibi dozunda tüketilmesi gerekir.

fasulye renkli

Fasulyenin sağlığa faydası

Özellikle vejetaryenler için çok önemli bir besin kaynağıdır. Protein ve lif açısından yüksektir ve yağ oranı düşüktür.

mango

Mangonun sağlığa faydası

Vitamin A, C, E, lif, potasyum ve demir gibi 20 farklı antioksidan, vitamin ve mineraller ile dolu süper bir besindir.

harika nar

Narın sağlığa faydası

Hastalıklarla savaşan antioksidanlar var. Düşük kalori ve lif açısından yüksek konumdadır. Ayrıca vitamin C ve B, potasyum, folik asit ve demir barındırıyor.

ispanak yesil

Ispanağın sağlığa faydası

Vitamin deposu olan ıspanak, lif, protein ve folik asit açısından da oldukça zengindir. Çocukken ıspanak sevmiyor olabilirsiniz ama bir yetişkin olarak mutlaka ıspanak tüketin.
2 Comments
  1. Nuri Baba Cevapla
  2. Yorumcu Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.