Benzersiz 5 teleferik
Menu

Benzersiz 5 teleferik

mt hood skyway

Dünya üzerinde normal yollardan ulaşılması zor olan birçok doğal güzelliğin görülebilmesi ve buralara ulaşılabilmesi için teleferik kullanılmaktadır. Uzun yıllardan beri kullanılan teleferikler, bazı ülkelerin sembolleri haline de gelmiştir. Teleferik sayesinde muhteşem doğa manzaralarını seyretme imkanı sağlanabilmektedir. Tehlikeli gibi görünse de hala sıkça kullanılan teleferikleri sizler için inceledik. İşte, benzersiz 5 teleferik;

bondinho teleferiği brezilya

Bondinho – Rio De Jenerio / Brezilya: Cam duvarlı olan bu teleferik 65 yolcu kapasiteli ve 1400 metre uzunluğa sahip. Sugarloaf dağına çıkılan bu teleferik ilk olarak 1912 yılında hizmete açılmış, 1973 yılında da yenilenmiş.

cabrio isviçre

Cabrio – İsviçre: İsviçre Alp’lerine doğru 1.900 metre yükselen bu teleferik dünyanın ilk cupe tasarımlı teleferiğidir. 60 yolcu kapasiteli bu teleferikte yolcuların yarısı dağ havası alarak yolculuk yapabiliyor.

hua dağı teleferiği çin

Hua Dağı Teleferiği – Çin: Hua dağı Çin’in en büyük beş dağından biri. 1997 metre yüksekliğindeki en sarp dağa tırmanan bir teleferiktir.

merida teleferiği venezuela

Merida Teleferiği – Venezuela: Dünyanın en yüksek ve en uzun teleferiğidir. 3125 metrelik bir yolculuk yapılan teleferik bu yolculuk sırasında 4 istasyonda mola vermektedir ve yolculuk 1 saat sürmektedir.

mt hood skyway

Hood Dağı Teleferiği – Oregon / ABD: 1956 yılında inşa edilen tramvay teleferik birkaç mevsim çalıştırıldıktan sonra kalıcı olarak 1961 yılında söküldü.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.