Menu

Başarılı insanların yatmadan önce yaptıkları

başarılı insanlar

Dünyada başarılı olan pek çok insanın ortak özellikleri olduğunu biliyor muydunuz? Pek çok uzman başarılı insanlar hakkında yaptıkları araştırmalarda ortak sonuçlara ulaştılar. İşte, başarılı insanların yatmadan önce yaptığı şeyler ;

başarılı insanların özellikleri

Okumak

Başarılı olan pek çok iş adamı, yazar, ekonomist hatta iş yeri sahibi yatmadan önce mutlaka okuyorlar. Genelde okunan kitaplar, kişisel gelişim, eğitim ile de alakalı değil. Hemen hemen her konuda bilgi alabilecekleri kitaplar, hatta internette rastgele edinilen bilgilerde bu kapsamın içindedir. Farklı konularda bilgi edinmek yaratıcılığı arttırmaktadır.

Yapılacaklar listesi

Uyumadan önce yapılan ertesi günün programı ve listesi, beyni tamamen temizlemek için en etkili yöntemdir. Genelde başarılı insanlar yatmadan önce bir yapılacak listesi hazırlayarak kendilerini ertesi güne hazırlıyorlar.

Aile ile zaman geçirmek

Başarılı olan insanların evde aile ile yemek yemek, çocuklarla oyun oynamak ve köpekleri ile vakit geçirdikleri ortaya çıktı. Hatta akşam yatakta eşleri ile yapılan gün içinde neler yaptın sohbeti, iletişimi güçlendirerek, sevgiyi perçinliyor.

Günü değerlendirmek

Başarılı insanların neredeyse hepsi yatmadan önce, o gün yaşananları mutlaka aklında tekrar yaşıyor ve içsel bir değerlendirme yapıyor. Başarılı sonuç aldığı konularda kendini takdir ediyor. Bu kişsel bir gelişim sağlıyor ve başarının tatmini yaşanıyor.

Meditasyon yapmak

Meditasyon, beyni ve zihni dinginleştirirken, bedeni rahatlatıyor. Böylece uykuya daha az stres ve düşünce ile yatılıyor. Başarılı insanların çoğunluğu uyumadan önce 10 dakika mutlaka meditasyon yapıyor.

Uyku planlaması

Başarılı olan insanlar uyku biyoritimlerini hiç bozmuyor ve dengeli, kesintisiz uyku uyuyor. Bunun için en etkili yöntem, her gece aynı saatte yatmaktır.

Çalışma hayatı ile bağı kaybetmek

Yapılan araştırmalarda başarılı olan pek iş adamı, iş kadını yatmadan önce iş ile ilgili konulardan konuşmuyor, saplantılı halde bilgisayardan iş ile alakalı hiçbir şeyi incelemiyor. Hatta iş ile alakalı konuşmuyorlar bile.

Olumlu düşünce

Olumsuz olan işler tekrar düşünüldüğünde çok daha fazla stres yaratırlar. Bu nedenle gün içinde yaşanan olumsuz olaylar tekrar tekrar düşünülmemelidir. Çünkü, yapılan geriye alınmaz ve hatalardan ders almak gerekir. Bu nedenle, başarılı insanlar hep olumlu düşünür.

Bir sonraki gün hakkında başarı hayal etmek

Birçok başarılı insan, sonraki gün yapacağı işlerin başarılı olacağı konusunda hayal kurar ve başarı ile yapacaklarını planlar. Hayal kurmak, yaratıcılığı geliştirerek, iş hayatında başarıyı getirir.

One Response
  1. Seda Lowato Gören

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.