Avrupa’nın en dinamik şehri Barcelona
Menu

Avrupa’nın en dinamik şehri Barcelona

barcelona

Barcelona, ulusal ya da uluslararası sermayenin öne çıkardığı bir şehir olmamasına rağmen, dünyanın en büyük şehirlerinden biri haline geldi. Bu duruma kıyı kenti olması, moda ve alışverişin öne çıkması, mimari harikaları, kafe ve restoranları ile geldi diyebiliriz. Gece geç saatlere kadar yaşayan bir şehir olan Barcelona, seçici mutfağı ile üst gelir ziyaretçileri hedeflemektedir. Akdeniz’in muhteşem plajlarına tarihsel merkezlerden yürüyerek gidilebilmekte, turistlere rahatlatıcı ve davetkar bir atmosfer sunmaktadır.

barcelona katedrali

Gezilecek yerleri

Barcelona Katedrali

Picasso Müzesi

Sagrada Familia, Gaudi’nin bitmemiş büyüleyici eseri.

İspanyol Çağdaş Sanat Müzesi

Palau Nacional…

barcelona picasso müzesi

Konaklama ile ilgili, önceden rezervasyon yaptırabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulabilirsiniz. En önemlisi bütçenize uygun olanı ve kriterlerinize uyan bir yer ayırtmanızdır.

barcelonada yeme içme

Yeme, içme ve alışveriş

Barcelona’da dünyanın dört bir yanından gelen yaratıcı şefler, mutfak konusunda bir devrim yaratmışlardır. Büyük şehirlerde kaliteli yemek seçenekleri geniş bir şekilde sunulurken, Barcelona’da daha darklı ve taratıcı bir mutfak bulacağınız kesin. Yemek konusunda Barcelona, dünyanın tüm tatlarını bulabileceğiniz çekici iç mekanlara sahip yerleri size sunmaktadır.

bacelona ispanya

Diğer İspanyol şehirlerinden ziyade, Barcelona alışveriş için en iyi olanlarından biridir. Ülkenin başka hiçbir şehrinde olmayan özgün tasarımlara sahip mağazalarını burada görebilirsiniz. Mercat Santa ve Paseo de Gracia, lüks mağazalara ve tasarımcılara ev sahipliği yaparken, sıra dışı mağazaların yer aldığı El Bom alanını da gezmenizi öneririz.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.