Annelik öncesi yapılması gerekenler
Menu

Annelik öncesi yapılması gerekenler

annelik öncesi

Hem anne adaylarının hem de bebeğin sağlığı açısından kilo oldukça önemlidir. Hemen her kadın hamilelikte kilo alacak mıyım? ya da doğum sonrasında aldığım kiloları verebilecek miyim? gibi sorulara takılır. Halbuki, hamilelik öncesi kilolarını önemsemez ve düşünmezler. Anne adayı olan kişinin annelik öncesi ideal kilosunda olması, sağlıklı bir hamilelik ve bebek sağlığı için vazgeçilmez öneme sahiptir.

fazla kilolar

Fazla kilolar, çocuk sahibi olmayı negatif yönde etkilemektedir. Fazla kiloların yumurtlama sorunlarına ve adet düzensizliğine yol açtığı kesinleşmiştir.,

200468215-001 Pregnancy yoga

Hamilelik öncesinde fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Kilo fazlasıyla gebe kalınırsa, pek çok sağlık riskiyle karşılaşılabilir. Anne adaylarının az yağlı, lift yönünden zengin beslenmeyle birlikte egzersiz yaparak kilo vermeleri gerekmektedir.

zayıf hamileler

Hamilelik öncesi fazla kilolara önem verilmesi kadar, anne adaylarının aşırı zayıf olmaları da hamile kalmayı zorlaştırır, bundan dolayı da gebelik öncesi kilo alımı yapmaları ve normal kilolarına gelmeleri önemlidir.

gebelikte beslenme

Gebelik öncesi kilo kontrolünün yapılması kadar, hamilelik esnasında da aşırı yemek yememeli ve kilo kontrolü yapılmaktadır. Hamilelik döneminde çok yemekten kaçının ve dengeli beslenin.

hamilelikte kilo

Gebelik döneminde, besin değeri düşük gıdaların bilinçsiz ve aşırı şekilde alınması da, fazla kilo almak gibi formun bozulmaması için az beslenmek de çok zararlı bir eylemdir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.